وبلاگ

چهار دلیل برای اینکه شاهد افزایش سریعتر قیمت سهام در ایالات متحده نسبت به اروپا خواهیم بود

Stock Price Growth
اخبار

چهار دلیل برای اینکه شاهد افزایش سریعتر قیمت سهام در ایالات متحده نسبت به اروپا خواهیم بود

از سال 2013، رشد قیمت سهام در ایالات متحده بصورت قابل توجهی سریعتر از سهام شرکتها در قاره اروپا بوده است و حتی در یکی 2 سال گذشته، این شکاف بین رشد قیمت سهام در آمریکا و اروپا بیشتر هم شده است. در این مقاله قصد داریم 4 دلیل مهم که به نظر تحلیلگران سبب رشد سریعتر قیمت سهام شرکتهای آمریکایی به نسبت شرکتهای اروپایی شده را توضیح دهیم.

رشد سریعتر شاخص درآمد به ازای هر سهم در شرکتهای آمریکایی:

از سال 2012 تا 2021، رشد شاخص درآمد به ازای هر سهم در شرکتهای آمریکایی چیزی در حدود 32 درصد بیشتر از رشد این شاخص در شرکتهای اروپایی بوده است.

وزن بیشتر شرکتهای تکنولوژی آمریکا در اقتصاد دنیا و نقش موثرتر آنها در این حوزه:

وزن شرکت های فناوری در ایالات متحده در بازار بین المللی بیشتر از منطقه یورو است و عملکرد بازار سهام آنها نیز بسیار قویتر است. با این وجود، مقایسه نحوه عملکرد سهام ها در بازار سهام اروپا و آمریکا نیز نشان می دهد که همچنان شاخص بازار سهام در ایالات متحده با سرعت بسیار بیشتری در حال افزایش است. 

سیستم بازخرید سهام در آمریکا:

قسمت عظیمی از بازخریدها در بازار سهام ایالات متحده انجام میشود. بازخرید سهام در ایالات متحده دو تأثیر مثبت بر شاخص های بازار سهام این کشور دارد و به این صورت عمل میکنند که:

  • در ابتدا عرضه سهام را کاهش می دهند.
  • سپس تعداد سهام را کاهش می دهند و بنابراین درآمد به ازای هر سهم افزایش می یابد که این پروسه باعث جلوگیری از افت ارزش سهام میشود.
رابطه میزان تقاضا برای خرید سهام و حق بیمه سهام:

از سال 2014، میزان حق بیمه جهت جبران ضرر و زیان سهام در اروپا بیشتر از ایالات متحده بوده است که ممکن است ناشی از پایینتر بودن میزان تقاضای برای خرید سهام در اروپا به نسبت آمریکا باشد. به همین دلیل از سال 2013، میزان رشد تعداد سهامداران از میان خانوارها و شرکتهای سرمایه گذاری در اروپا بسیار کمتر از ایالات متحده بوده است.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان