وبلاگ

بررسی وضعیت سهام اپل: سهام اپل به دلیل فروش گسترده سهام جهانی و احتمال کاهش میزان بازخرید اوراق قرضه آمریکا کاهش داشت

Apple stock
اخبار

بررسی وضعیت سهام اپل: سهام اپل به دلیل فروش گسترده سهام جهانی و احتمال کاهش میزان بازخرید اوراق قرضه آمریکا کاهش داشت

سهام اپل در روز چهارشنبه بار دیگر بدلیل عرضه گسترده سهامهای بین المللی و همچنین اعلام نتیجه نشست دیروز فدرال رزرو (مبنی بر برنامه این نهاد جهت کاهش سقف بازخرید اوراق قرضه) با کاهش ارزش مواجه شد. اپل در ابتدای هفته روند صعودی خوبی داشت، اما اخبار اقتصادی اخیر نشان داد که اوضاع چقدر سریع میتواند تغییر کند. این سهام روز دوشنبه در بالاترین سطح خود قرار گرفت و سطح روانی 150 دلار را پشت سر گذاشت و تا قبل از شکلگیری سفهای فروش به 151.68 دلار (بالاترین سطح قیمتی در تاریخ این شرکت) رسید ولی با اعلام نتایج نشست مهم دیروز فدرال رزرو شرایط به سرعت تغییر کرد.

نتایج نشست فدرال رزرو اهداف سیاستگذاران این نهاد را جهت کاهش برنامه محرک اقتصادی عظیم خود (برنامه بازخرید اوراق قرضه) تا اواخر امسال را مشخص کرد که این اتفاق به نظر بسیار زودتر از بازه زمانی است که بسیاری از سرمایه گذاران تخمیین میزدند. با توجه به همگرایی موجود بین شاخص S&P 500 و ترازنامه فدرال رزرو، هرگونه کاهش در برنامه محرک اقتصادی فدرال رزرو به احتمال زیاد منجر به کاهش خرید سهام توسط سرمایه گذاران می شود. از طرفی دیگر، نرخ بهره سپرده در آمریکا به این زودیها افزایش نمی یابد و همچنین اخیرا شاهد سقوط مجدد نرخ بهره اوراق قرضه 10 ساله آمریکا بودیم. با این اوصاف، اکنون باید دید که آیا سقوط اخیر صرفا یک موج استراحتی خواهد بود یا قرار است شاهد شروع یک روند نزولی باشیم.

Market Cap $2.5 trillion
Enterprise Value $2.3 trillion
Price/Earnings (P/E) 29
Price/Book 38
Price/Sales 9
Gross Margin 41%
Net Margin 25%
EBITDA $112 billion
52 week low $103.10
52 week high $151.68
Average Wall Street rating and price target Buy $165

پیشبینی حرکت قیمت سهام اپل:

 با وجود سقوط قیمتی سهام اپل در 2 روز گذشته، سهام این شرکت همچنان در یک روند صعودی بلند مدت قرار دارد. در مقاله قبلی، ما یک الگوی مثلثی را شناسایی کرده بودیم که سهام اپل بعد از شکست این الگو توانست محدوده قیمتی 150 دلار را نیز بشکند که این شکست خود باعث بی اعتبار شدن الگوی 2 قله (M فرم) تشکیل شده در مرز قیمتی 150 دلار نیز شده بود. در حال حاضر و با توجه به تغییرات اخیر در نمودار قیمت این سهام،  شاهد شکلگیری یک کنج کاهشی در نمودار روزانه هستیم که نمودار قیمت در ناحیه ضلع تحتانی این الگو قرار گرفته است. لذا این احتمال وجود دارد که با در صورت شکست این الگو به سمت پایین، نمودار قیمت حرکت نزولی خود را تا سطح 141.67 دلار ادامه دهد. سطح 141.67 یک سطح کلیدی برای متوقف کردن روند نزولی قیمت است و شکست احتمالی آن به احتمال زیاد باعث سقوط قیمت تا سطح حمایتی بعدی (134.68 تا 135.50 دلار) خواهد شد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان