وبلاگ

پیش بینی سهام اپل (AAPL): انتظارات از درآمد اپل پس از بسته شدن بازار امروز

Apple stock
اخبار

پیش بینی سهام اپل (AAPL): انتظارات از درآمد اپل پس از بسته شدن بازار امروز

اپل پس از تعطیلی بازار در امروز درآمد خود را اعلام خواهد کرد. این غول فناوری همیشه در سر لیست سرمایه گذاران به عنوان نماد اصلی عملکرد کل بخش فناوری و همچنین شاخص اصلی بررسی تمایلات مردم قرار دارد. توضیحات تکمیلی مدیران اپل در مورد محصولات جدیدشان و بهبود عملکرد این محصولات نیز که در وب کنفرانس که پس از اعلام تنایج درآمدی این شرکت ارائه خواهد شد نیز از اهمیت خواصی نزد سرمایه گذاران برخوردار است.

اطلاعات مهم شرکت اپل:

Market Cap $2.44 trillion
Enterprise Value $2.1 trillion
Price/Earnings (P/E) 32
Price/Book 38
Price/Sales 9
Gross Margin 40%
Net Margin 23%
EBITDA $100 billion
Average Wall Street rating and price target Buy $159
پیش بینی روند حرکت سهام اپل:

انتظار می رود نتایج درآمد به ازای هر سهم 1.01 دلار و پیش بینی درآمد کلی 72.93 میلیارد دلار است. دو انتشار قبلی درآمد چندان بر وفق مراد این شرکت نبوده است و آخرین انتشار در ماه آوریل شاهد افت سهام اپل از 137 دلار به پایین 120 دلار بود. با این وجود نتایج حاصل شده 40 درصد بیشتر از انتظاراتر تحلیلگران اصلی وال استریت بود. با اینکه نتایج منتشر شده قبلی در 27 ژانویه 2021 نیز درآمد 20٪ بالاتر از پیش بینی تحلیلگران را نشان میداد، اما باز هم قیمت سهام اپل کاهش یافت و از 145 دلار به 120 دلار رسید.

در حال حاضر (هماتطور که در چارت مشخص است) قیمت سهام این شرکت قبل از انتشار درآمد، در بالاترین حد خود قرار گرفته است. بنابراین برای ادامه دار شدن مومنتوم صعودی کنونی باید شاهد یک حرکت قابل توجه دیگر باشیم ولی بر اساس گزارش، اعلامیه بازخرید و سود سهام قبلی شرکت، بوجود آمدن چنین حرکتی برای شکست مقاومت پیش رو خیلی محتمل نیست.

همانطور که در بالا ذکر شد، با نگاهی به دو آمار درآمد که هر دو با کاهش قیمت تا 120 دلار مواجه شدند، محدوده قیمتی 120 دلار یک منطقه حمایتی قوی است. با بررسی حجم معامات میتوان به این موضوع پی برد که حجم زیادی از عرضه و تقاضا در محدوده 127 دلار تا 120 دلار را وجود دارد بنابراین جای تعجب نیست اگر در این منطقه شاهد توقف در افت قیمت سهام و تغییر روند برای یک حرکت صعودی بزرگتر باشیم.

ناحیه حمایتی در منطقه 135-137 دلاری نیز که منطقه ای با حجم نسبی بالا است منطقه مقاومتی مهمی به حساب می آید زیرا شکستن محدوده 137 دلار کاتالیزوراصلی ادامه این روند صعودی فعلی به بالاترین حد خود بود. همجنین نقطه تعادل قیمت برای سال 2021 به نظر در عدد 133.81 دلار قرار دارد.

اسیالاتور MACD در حال نشان دادن یک سیگنال نزولی است و باید این موضوع را تحت نظر داشته باشید. شاخص مقاومت نسبی (RSI) و شاخص کانال کالا (CCI) که دو شاخص خرید بیش از حد یا فروش بیش از حد هستند در وضعیت خنثی قرار دارند. عامل بالقوه مهم بعدی برای در نظر گرفتن این سهام این است که اگر نمودار قیمت حرمتی در جهت نزولی داشته باشد الگو معاملاتی قوی 2 سقف یا (M Pattern) را شکل میدهد که این الگو خود یک سیگنال شدید نزولی محسوب میشود.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان