وبلاگ

تحلیل چارت دلار استرالیا به ین ژاپن (AUD-JPY)

AUD JPY FLAG
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت دلار استرالیا به ین ژاپن (AUD-JPY)

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار روزانه دلار استرالیا به ین ژاپن در حال حرکت در چهارچوب یک کانال صعودی و به سمت یک بلاک عرضه بسیار مهم روزانه (که همراستا با آخرین سطح طلایی فیبو هفتگی، MA 200 مهم ماهانه و سطوح مهم R1 ماهانه و R2 هفتگی و همچنین در مجاورت سطح مهم R3 هفتگی نیز هست) میباشد. در حال حاضر در حوالی یک بلاک تقاضا اینتردی قرار دارد که این بلاک همراستا با کف کانال صعودی نیز هست که انتظار میرود به این بلاک واکنش نشان داده و حرکت صعودی خود را به سمت ناحیه مقاومتی مشخص شده در تصویر ادامه دهد و سپس به این ناحیه مقاومتی واکنش نشان داده و شاهد مومنتوم شیفت در این ناحیه و شروع موج نزولی عمیقی از این ناحیه باشیم.

چارت ۴ ساعته:

در تایم فریم ۴ ساعته، نمودار قیمت در تایم فریمهای پایین با نزدیک شدن به ناحیه حمایتی مهم هفتگی خود، در حال تشکیل فاز تثبیت قیمتی است و واگرایی و اشباع شدید در سقف در حال شکلگیری است ولی در حال حاضر به هیچ عنوان تحلیل مومنتوم صعودی دیده نمیشود و انتظار میرود روند صعودی کنونی تا ناحیه مقاومتی مشخص شده ادامه داشته باشد و سپس شاهد تشکیل الگوهای توزیع باشیم.

از منظر فاندامنتال میتوان گفت که بدلیل عملکرد اقتصادی و موضع گیریهای بسیار محتاطانه اخیر سیاستگذاران پولی کشور استرالیا، مخصوصا در مواجهه با شرایط تورمی و سیاستهای محتاطانه آنها در مورد نرخ بهره که عمدتا به دلیل نگرانی ها از شیوع مجدد ویروس کرونا و شرایط کنونی بازار کار این کشور است، دلار استرالیا در موضع ضعف قرار گرفته است.از طرفی دیگر، شاهد افزایش شرایط تورمی در اقتصاد ژاپن (اقتصادی که همواره به اقتصادی با تورم منفی معروف است) بودیم. با این وجود، تصویب بسته بزرگ حمایت مالی اخیر این کشور برای حمایت از خانوارها و کسب و کارهای ژاپنی در مقابل فشارهای تورمی و قیمت انرژی باعث رشد سریع ارزش ین ژاپن در بازار شد. همچنین، اظهار نظرهای گاه و بیگاه سیاستگذاران پولی این کشور مبنی بر احتمال دخالت دولت در بازار ارز در صورت لزوم، توانست جان دوباره ای به ین ژاپن ببخشد. اما با تمام این تفاصیل، احتمال همین دخالتهای دولتی در جهت کنترل دامنه نوسانات قیمت ین و همچنین نگرانیها بابت ادامه سیاستهای محتاطانه بانک مرکزی ژاپن میتواند رشد قوی ارزش این ارز در بازار را با محدودیتهایی روبرو کند.

از منظر سنتیمنت میتوان گفت که هر 2 ارز در طی 3 هفته گذشته در شرایط تقریبا خنثی به نسبت یکدیگر قرار داشته اند. با این وجود، میتوان ین ژاپن را با اندکی اختلاف قویتر دانست. طی هفته گذشته تعداد سفارشات خرید دلار استرالیا در بازار با کاهش 4253 واحدی و میزان سفارشات فروش این ارز با افزایش 3372 واحدی روبرو بود و در مجموع میزان نت پوزیشنهای این ارز با 7625 واحد کاهش به نسبت هفته قبلش به منفی 89366 واحد رسید. در مورد ین ژاپن شاهد افزایش 8341 واحدی سفارشات خرید بودیم حال آنکه سفارشات فروش این ارز در بازار نیز با افزایش قابل توجه 17501 واحدی روبرو بود و در مجموع میزان نت پوزیشنهای این ارز در بازار با 9160 واحد کاهش به نسبت هفته قبلش به منفی 62262 واحد رسید. شایان ذکر است که طی 5 هفته گذشته ین ژاپن در مجموع با افزایش 819 واحدی نت پوزیشنها در بازار همراه بوده حال آنکه دلار استرالیا در مدت مشابه با کاهش 9181 واحدی میزان نت پوزیشنها در بازار همراه بوده لذا میتوان گفت که ین ژاپن در مجموع از مقبولیت بیشتری به نسبت دلار استرالیا برخوردار بوده است.

نتیجه نهایی: با توجه به تمامی موارد ذکر شده، به نظر می آید نمودار قیمت مومنتوم لازم جهت شکست صعودی ناحیه مقاومتی پیش رو را ندارد و اگر فرض را هم بر این بگیریم که نمودار قیمت در نهایت تمایل به ادامه روند صعودی خود دارد، نیاز به یک موج اصلاح قیمتی برای کسب مومنتوم و لیکوییدیتی لازم جهت شکست ناحیه مقاومتی مذکور کاملا محسوس است. لذا انتظار میرود نمودار قیمت بعد از ریتست ناحیه مقاومتی مشخص شده در تصویر، یک حرکت نزولی را حداقل تا هدف اول مشخص شده در تصاویر بالا به ثبت برساند.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.​​​​

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان