وبلاگ

تحلیل چارت دلار استرالیا به دلار آمریکا

AUD-USD FLAG
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت دلار استرالیا به دلار آمریکا

دوستان عزیز سلام

امروز با تحلیل چارت دلار استرالیا به دلار آمریکا در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار روزانه دلار استرالیا به دلار آمریکا در حال نوسان در چهارچوب یک کانال بلند مدت نزولی است که بعد از رسیدن به یک ناحیه حمایتی روزانه (که همراستا با کف کانال نزولی نیز هست) به آن واکنش نشان داده و یک موج اصلاحی را آغاز نموده که انتظار میرود این موج اصلاحی تا ناحیه مقاومتی روزانه خود (که همرستا با سقف کانال نزولی و محدوده طلایی فیبو هفتگی نیز هست) ادامه داده و سپس موج اصلی نزولی بعدی خود را به سمت اهداف مشخص شده در تصویر بالا ادامه دهد.

چارت 4 ساعته:

در تایم فریم 4 ساعته شاهد شکلگیری یک واگرایی مخفی در نمودار قیمت هستیم. همچنین نمودار قیمت در تایم 1 ساعته واگرایی نشان داده و در محدوده اورسلد خود قرار گرفته است.

از منظر فاندامنتال، میتوان به راحتی قدرت نسبی دلار آمریکا در مقابل دلار استرالیا را تشخیص داد. تصمیم اخیر فدرال رزرو (در جهت کاهش سقف بازخرید اوراق قرضه)، با همه اما و اگرهای موجود تاثییر عمیقی در جهت تقویت دلار آمریکا داشته (مقاله “نتیجه نشست سه شنبه گذشته فدرال رزرو آمریکا” را مطالعه بفرمایید) و در عوض اعمال محدودیتهای کرونایی اخیر در استرالیا به علاوه رشد کند اقتصادی در چین (نگرانیها در مورد افزایش محدودیتهای نظارتی و کاهش رشد اقتصادی چین) از عوامل اصلی تضعیف دلار استرالیا به شمار میرود.

از منظر سنتیمنت نیز شاهد افزایش شدید سفارشات فروش این ارز در طی 13 هفته گذشته بودیم به طوری که تعداد نت پوزیشنهای این ارز در مقابل دلار از عدد 3002 به عدد منفی 50367 کاهش.

نتیجه نهایی: با توجه به موارد ذکر شده در بالا، روند بلند مدت قیمت در این اینسترومنت همچنان نزولی خواهد بود. لذا احتمال شروع موج ایمپالس نزولی بعدی از ناحیه مقومتی روزانه (محدوده قیمتی 0.73000 تا 0.73500) بسیار زیاد است لذا میتوان با زیر نظر گرفتن نوسانات قیمت در این ناحیه نقطه ورود مناسب برای ورود به یک پوزیشن فروش را پیدا کرد.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.​​​

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان