وبلاگ

تحلیل چارت دلار استرالیا به دلار آمریکا

AUD USD FLAG
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت دلار استرالیا به دلار آمریکا

دوستان عزیز سلام

با تحلیل چارت دلار استرالیا به دلار آمریکا در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار روزانه دلار استرالیا به دلار آمریکا در حال حرکت در چهارچوب یک کانال بلند مدت نزولی است که بعد از اتمام آخرین موج اصلاحی خود، به ناحیه مقاومتی مهم روزانه خود رسیده و در حال حاضر در این ناحیه متوقف شده و در حال آماده سازی جهت شروع حرکت بعدی خود میباشد.

نمودار روزانه قیمت در زیر ابر ایچیموکو و تمامی میانگینهای حرکتی مهم خود قرار دارد و در حال حاضر در حال ریتست EMA 21 روزانه است (نمودار قیمت از اواسط جون به این میانگین حرکتی واکنش نشان میداده و تا کنون نتوانسته آن را بشکند و همواره در زیر آن در حال حرکت بوده). همچنین سیگنال واگرایی مخفی در نمودار روزانه مشاهده میشود.

چارت ۴ ساعته:

نمودار قیمت در تایم فریم 4 ساعته به میانگین متحرک 200 خود (که همراستا با ناحیه مقاومتی مهم روزانه نیز هست) رسیده که به احتمال قوی قادر به شکست آن نخواهد بود. در تایم فریمهای ۴ واگرایی در حال شکل گیری است و در تایم 1 ساعته نیز نمودار قیمت در منطقه اوربوت خودش قرار گرفته است.

از منظر فاندامنتال، میتوان به راحتی قدرت نسبی دلار آمریکا در مقابل دلار کانادا را تشخیص داد. تصمیم اخیر فدرال رزرو (در جهت کاهش سقف بازخرید اوراق قرضه)، با وجود اظهارات دوپهلو جرمی پاول در مورد زمان شروع این برنامه، همچنان میتواند تاثییر عمیقی در جهت تقویت دلار آمریکا داشته باشد. در مقابل هم میتوان از ضعف دلار استرالیا به دلایلی همچون، قرنطینه سراسری اخیر از بیم موج جدید شیوع گونه دلتا بیماری کرونا، تنشهای ادامه دار سیاسی با چین، کند شدن نگران کننده رشد اقتصادی چین، نتایج مایوس کننده اخیر در مورد میزان ایجاد شغلهای جدید در استرالیا و همچنین رویکردهای محتاطانه بانک مرکزی استرالیا برای افزایش نرخ بهره، نام برد.

از منظر سنتیمنت نیز شاهد روند قدرت گرفتن دلار آمریکا در طی ۹ هفته گذشته هستیم. از طرفی دیگر، از اواسط ماه می شاهد کاهش ادامه دار تعداد نت پوزیشنهای دلار استرالیا در مقابل دلار آمریکا هستیم بصورتی که میزان نت پوزیشنها از مثبت 3002 واحد در اواسط می به عدد منفی 56600 واحد در هفته گذشته رسیده است. افزایش معنادار میزان سفارشات فروش در طی مدت ذکر شده نیز نشان دهنده عدم علاقه اکثر سرمایه گذاران برای خرید یا نگهداری دلار استرالیا است.

نتیجه نهایی: روند بلند مدت حرکت قیمت همچنان بسیار نزولی است و احتمال مشاهده یک موج ایمپالس نزولی دیگر تا سطوح مشخص شده در تصاویر بالا (مخصوصا اهداف 1 و 2) بسیار زیاد است.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.​

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان