وبلاگ

تحلیل تکنیکال نمودار دلار استرالیا به دلار نیوزلند

AUD-NZD FLAG
تحلیل های تکنیکال

تحلیل تکنیکال نمودار دلار استرالیا به دلار نیوزلند

دوستان عزیز سلام

امروز با تحلیل تکنیکال چارت دلار استرالیا به دلار نیوزلند در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست نمودار روزانه دلار استرالیا به دلار نیوزلند در حال طی یک روند نزولی است که انتظار میرود بعد از برخورد با ناحیه حمایتی مهم روزانه خود، به آن واکنش نشان داده و بعد از تشکیل ناحیه کانسولیدیشن، تغییر روند را در این ناحیه قیمتی شاهد باشیم.

چارت 4 ساعته:

همانطور که در تصویر بالا نیز پیداست، در چارت 4 ساعته نیز شاهد شکل گیری یک کنج افزایشی هستیم که خود نشان دهنده تحلیل رفتن تدریجی مومنتوم نزولی این اینسترومنت است لذا حتی اگر روند قیمت بخواهد ناحیه حمایتی مهم روزانه خود را به سمت پایین بشکند نیازمند داشتن مومنتوم و لیکوییدیتی لازم جهت این شکست میباشد و لذا نمودار قیمت نیازمند حداقل یک موج اصلاحی مناسب تا ناحیه مقاومتی روزانه بالایی (مشخص شده در تصویر بالا) خود میباشد.

نکته: در تعیین سطوح مقاومتی و پیش بینی روند حرکت نمودار قیمت از تکنیک تحلیل مولتی تایم فریم استفاده شده.

نتایج تحلیل فاندامنتال و سنتیمنت: علت ریزش اخیر دلار استرالیا در مقابل دلار نیوزلند را عمدتا میتوان به دلایل قرنطینه سراسری اخیر استرالیا به خاطر شروع موج جدید بیماری، تنشهای سیاسی با چین که اقتصاد استرالیا را تحت تاثیر شدید قرار داده بود و همچنین اعلام برنامه بانک مرکزی نیوزلند در تغییر نرخ بهره (زودتر از موعد مشخص شده قبلی) دانست اما به نظر می آید موج نزولی ایجاد شده در این اینسترومنت خیلی پایدار نبوده و رو به افول است و رسیدن ارزش دلار استرالیا به یک بالانس قیمتی در مقابل ارز کشور همسایه اش بسیار محتمل است. بررسی سنتیمنت بازار نیز گواه بر احتمال تغییر جهت در تصمیمات بزرگان بازار دارد. درست است که نتایج سنتیمنت دلار استرالیا حداقل در 6-7 هفته گذشته بسیار ضعیف بوده اما با بررسی دلار نیوزلند نیز میتوان به راحتی به کاهش معنادار اشتیاق در میان سرمایه گذاران بزرگ جهت نگه داشتن این ارز پی برد لذا احتمال بالا رفتن میزان عرضه در این ارز و به طبع کاهش ارزش آن در مقابل برخی از دیگر ازرها بالاست.

نتیجه نهایی: به نظر شاهد تغییر روند و شروع یک حرکت صعودی خواهیم بود.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا از حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان