وبلاگ

بانک مرکزی انگلستان اولین بانک بزرگی است که نرخ بهره را افزایش داد. این اقدام برای بازار رمزارزها به چه معناست؟

BOE Crypto
اخبار رمز ارزها

بانک مرکزی انگلستان اولین بانک بزرگی است که نرخ بهره را افزایش داد. این اقدام برای بازار رمزارزها به چه معناست؟

تورم فزاینده در سراسر جهان بر کسی پوشیده نیست و شاخص های قیمت مصرف کننده (نرخ تورم) در انگلستان و ایالات متحده به بالاترین حد خود رسیده است. در حالی که فدرال رزرو ایالات متحده تصمیم گرفت نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارد و کاهش اوراق قرضه را تسریع بخشد، بانک مرکزی انگلستان (BoE) طرز فکر متفاوتی از خود نشان داد.

تورم در بریتانیا به بالاترین حد 10 سال اخیر رسید و بانک مرکزی انگلستان با افزایش نرخ بهره به عنوان اقدامی برای مهار تورم رو به رشد، به این مقوله واکنش نشان داد. این بانک همچنین اولین بانک بزرگی بود که از زمان شروع همه گیری، نرخ بهره را افزایش داد. شورای سیاستگذاری پولی این بانک که 9 نفر عضو دارد، با 8 رأی موفق و 1 رای مخالف به افزایش نرخ بانکی از 0.1 درصد به 0.25 درصد رای داد.

اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلستان گفت: “ما نگران تورم در میان مدت هستیم. و ما اکنون شاهد چیزهایی هستیم که می تواند آن را تهدید کند و به همین دلیل است که ما باید اقدام کنیم.”

عدم تغییر در نرخ بهره توسط فدرال رزرو در روز چهارشنبه به بازار رمزارزها کمک کرد تا رشد کنند اما با افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی انگلستان، بازار رمزارزها رشد روز چهارشنبه خود را مجددا از دست داد.

آیا گونه امیکرون (Omicron) ویروس کرونا می تواند باعث شروع موج صعودی بعدی در بازار رمزارزها باشد؟

بازار رمزارزها از ماه نوامبر نزولی شده و با رسیدن به پایان سال شرایط این بازار در ماه دسامبر بدتر هم به نظر می رسد. قیمت بیت کوین (BTC)، دیروز به بیش از 49.5 هزار دلار رسید اما نتوانست موقعیت خود را تثبیت کند و در حال حاضر با حدود 5 درصد کاهش به سطح قیمتی 41183 دلار رسیده است. روند نزولی همچنان مومنتوم خود را حفظ کرده و به نظر می آید روند نزولی کنونی قرار است تا محدوده 39 تا 41 هزار دلار نیز ادامه پیدا کند. 

اتریوم (ETH)، دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، نیز دیروز به بیش از 4100 دلار رسید اما به سرعت حمایت 4000 دلاری خود را از دست داد و در حال حاضر با حدود 6 درصد ریزش به سطح قیمتی 3881 رسیده است. محدوده حمایتی بسیار قوی بعدی برای اتریوم محدوده 3400 تا 3650 دلار است و به نظر می آید لیکوییدیتی لازم برای رشد قیمتی قوی بعدی اتریوم در این ناحیه وجود داشته باشد.

به غیر از دو ارز دیجیتال برتر بازار، بقیه بازار رمزارزها نیز روند نزولی مشابهی را تجربه کردند. از آنجایی که موج احتمالی جدید شیوع کرونا در بازارهای اصلی شروع به نشان دادن تاثیرات خود دارد، ابتدا کالاهای ضد تورمی مانند طلا و نقره افزایش قیمت خواهند داشت و درست مانند پایان سال 2020، شاید شاهد صعود قیمت بیتکوین باشیم که این جریان می تواند در سال 2022 نیز ادامه یابد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان