وبلاگ

آساهی نوگوچی، عضو شورای سیاستگذاری بانک مرکزی ژاپن: باید سیاستهای حمایتی و کم بهره وام دهی را به منظور مقابله با شرایط اقتصادی کنونی ادامه دهیم

BOJ
اخبار

آساهی نوگوچی، عضو شورای سیاستگذاری بانک مرکزی ژاپن: باید سیاستهای حمایتی و کم بهره وام دهی را به منظور مقابله با شرایط اقتصادی کنونی ادامه دهیم

آساهی نوگوچی، عضو شورای سیاستگذاری بانک مرکزی ژاپن (BOJ) در مصاحبه ای با خبرگذاری رویترز درباره چشم انداز سیاستهای پولی بانک مرکزی ژاپن مطالبی را بیان کرد.

وی گفت:

  • تا زمانی که خطر شیوع موج دیگری از بیماری کووید وجود داشته باشد، بانک مرکزی ژاپن باید برنامه های حمایتی اعطای وام کم بهره را حفظ کند.
  • در صورت خروج از شرایط اضطراری اقتصادی و نیاز به پایان دادن به سیاستهای حمایتی پولی کنونی، همچنان باید اطمینان حاصل کنیم که این حرکت مانع تلاش های بانک مرکزی ژاپن در جهت رسیدن به هدف 2 درصدی نرخ تورم نمی شود.
  • ممکن است بانک مرکزی ژاپن چاره ای جز تمدید سیاستهای حمایتی پولی کنونی نداشته باشد مگر اینکه مشخص شود اقتصاد ژاپن در حال بازگشت به شرایط اقتصادی قبل از همه گیری است.
  • افزایش قیمت مواد اولیه شرایط تجاری ژاپن را بدتر می کند اما سوددهی شرکت ها همچنان در سطح بسیار خوبی خواهد ماند. 
  • اگر این افزایش قیمت مواد اولیه که در اثر مشکلات کنونی در زنجیره تامین بین المللی بوجود آمده است طولانی شود و شرکت ها نتوانند این افزایش هزینه ها را به مشتریان منتقل کنند، میزان سوددهی شرکت ها مجددا با کاهش روبرو میشود و آسیب میبیند.
  • اگر افزایش میزان تقاضا باعث پویاتر شدن اقتصاد ژاپن شود، ممکن است باعث افزایش قیمت های داخلی و دستمزد شده و در نتیجه شرایط بد تجاری ناشی از افزایش هزینه های مواد اولیه را جبران کند.
  • در شرایط کنونی نیاز فوری به افزایش سیاستهای حمایتی پولی دیده نمیشود اما در صورت عدم بهبود بازار کار ژاپن، ممکن است در نظر گفتن تسهیلات بیشتر ضروری باشد.

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان