وبلاگ

بعد از استقبال بسیار زیاد عمومی از راه اندازی اولین صندوق معاملات آتی بیتکوین توسط شرکت پروشیرز، بیت کوین به بالاترین رکورد قیمتی 6 ماهه گذشته خود (64500 دلار) رسید.

btc eft
رمز ارزها

بعد از استقبال بسیار زیاد عمومی از راه اندازی اولین صندوق معاملات آتی بیتکوین توسط شرکت پروشیرز، بیت کوین به بالاترین رکورد قیمتی 6 ماهه گذشته خود (64500 دلار) رسید.

پس از راه اندازی اولین صندوق معاملات آتی بیتکوین توسط شرکت پروشیرز (Proshares) در بازار سهام نیویورک در روز سه شنبه 19 اکتبر 2021، رکورد قابل توجهی از حجم معاملات در اولین روز کاری این صندوق ثبت شد که باعث افزایش قیمت بیتکوین به 64500 دلار گردید.

پروشیرز اولین شرکتی است که مجوز کمسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) را جهت راه اندازی صندوق معاملات آتی بیتکوین در بازار سهام نیویورک دریافت کرد و این شاخص را با نماد BITO در بازار سهام نیویورک عرضه کرد.

(BITO) به کاربران اجازه می دهد بدون نیاز به یک حساب مبادله رمزارزی یا کیف پول رمزنگاری شده، بتوانند به خرید و فروش بیتکوین بپردازند. معامله شاخص BITO در بازار بورس نیویورک عملکردی مشابه دیگر شاخصها و سهام ها خواهد داشت. مایکل ساپیر، مدیرعامل شرکت پروشیرز، در مورد توسعه این پلتفرم گفت: “ما معتقدیم که بسیاری از سرمایه گذاران طی سالهای گذشته، بی صبرانه منتظر راه اندازی صندوقهای معاملات آتی مربوط به بیت کوین بودند. BITO نیز قرار است ادامه دهنده راه ETF های دیگر باشد و به سرمایه گذاران دسترسی راحت و سریع به یک کلاس دارایی جدید ارائه دهد.”

“حجم معاملات BITO در روز اول بالغ بر 1 میلیارد دلار شد”

طبق گزارش بلومبرگ، صندوق معاملات آتی بیتکوین شرکت پروشیرز (BITO)، در اولین روز شروع به کار خود رکورد غیر منتظره 1 میلیارد دلار حجم معاملات در این صندوق را ثبت کرد و به عبارتی بیش از 24 میلیون سهم BITO در اولین روز کاری (سه شنبه، 19 اکتبر) معامله شد. علاوه بر این، سهام BITO روز سه شنبه 4.8 درصد افزایش یافت و در سطح قیمتی 41.94 دلار بسته شد.

طبق گزارشات، رکورد حجم اولین روز کاری، این صندوق را در جایگاه دومین ETF محبوب در تاریخ بازار سهام قرار داده است. ویل هرشی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری روندهیل (Roundhill Investments) در گفتگو با CNBC گفت: “حجم معاملات روز اول استثنایی است. BITO بیش از 700 میلیون دلار معامله داشته است. رکورد معاملات اولین روز کاری این صندوق، در مقایسه با روزهای عرضه اولیه ETF های دیگر مثل BUZZ و ARKX، میزان استقبال عمومی از این صندوق را در سطح بسیار بالاتری قرار میدهد.” 

در حالی که مدت زیادی طول کشید تا کمسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) مجوز اولین ETF بیت کوین را در بازار تأیید کند، تحلیلگران خوش بین هستند که این امر به مشروعیت و رشد بیشتر بازار رمزارزها کمک می کند. 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان