وبلاگ

آیا عملکرد رشد قیمتی بیتکوین در 10 سال آینده نیز مثل دهه گذشته خیره کننده خواهد بود؟

btc 1
رمز ارزها

آیا عملکرد رشد قیمتی بیتکوین در 10 سال آینده نیز مثل دهه گذشته خیره کننده خواهد بود؟

بیت کوین نه تنها به عنوان اولین و بزرگترین ارز دیجیتالی در جهان تاریخ، بلکه به عنوان ارزشمندترین نوآوری مالی قرن 21 نیز شناخته شده است. در یک کلام، بیت کوین به تولد دوران پول دیجیتالی کمک کرده است که منجر به امکان تأمین مالی غیر متمرکز و بوجود آمدن نوآوری های ارزشمندی در سیستم مالی دنیا شده است.

در حالیکه خلق بیت کوین در ابتدا صرفا با هدف تولید پول دیجیتالی بود، پتانسیل این رمزارز برای افزایش ارزش آن را تبدیل به یک دارایی و موقعیت سرمایه گذاری کرده است. این بدان معناست که مردم در حال حاضر بیت کوین را برای ذخیره ارزش و همچنین حفظ ثروت در برابر تهدیدات فراگیر تورمی خریداری و نگهداری می کنند.

بر اساس گفته های اخیر چارلی بیللو (بنیانگذار و مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه گذاری Compound Capital Advisors که اخیرا مقاله ای در باب مقایسه نرخ رشد 10 ساله بیت کوین را با سایر دارایی های وال استریت منتشر کرده)، بیت کوین بیش از 994608 درصد رشد را در مقایسه با سهام شرکت تسلا (برترین شرکت وال استریت از بابت رشد ارزش) با 15200 درصد رشد داشته است. بیت کوین فقط از سال 2013 که در حد قیمتی 115 دلار قرار داشته، با یک رشد حیرت انگیز 400 برابری به حد قیمتی 45800 دلار امروز خود رسیده است. این ارز دیجیتال در آوریل سال جاری بالاترین سطح قیمتی خود را 64863.10 دلار ثبت کرد. با این وجود، هنوز بسیاری از مردم در مورد آینده این رمزارز مطمئن نیستند.

در مورد آینده بیت کوین و رمزارزها دو طرز فکر عمومی مجزا وجود دارد. گروه اول معتقدند که این رمزارز همچنان مورد توجه چشمگیر قرار خواهد گرفت و به رشد ارزشی خود ادامه خواهد داد که این گروه شامل اعضای مهم و تاثیر گذاری از جمله برخی شرکت های بزرگ ارائه خدمات مالی مثل پی.پال (Paypal) و حتی دولتهایی مثل السالوادور است. از طرفی، گروهی دیگر معتقدند که دولتها و سیستم مالی بین المللی در نهایت موفق به تصویب قوانین نظارتی سختگیرانه تری برای کنترل تبادلات رمزارزها خواهند شد که مساله باعث کند و یا حتی متوقف شدن روند رشد ارزهای دیجیتال خواهد شد.

با این اوصاف میتوان گفت که گروه اول معتقدند بیت کوین در میان مدت و بلند مدت از سطح قیمتی 500000 دلار عبور خواهد کرد حال آنکه گروه دوم معتقدند که با استقرار قوانین نظارتی جدید و به طبع صلب ماهیت انتقال آزاد و غیرمتمرکز از رمزارزها، روند رو به رشد قیمت این دارایی ها متوقف شده و حتی می تواند سیر نزولی به خود بگیرد. 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان