وبلاگ

بیتکوین یک رکورد قیمتی جدید ثبت کرد. آیا در ابتدای شروع یک مسیر صعودی قوی دیگر هستیم؟

BTC
رمز ارزها

بیتکوین یک رکورد قیمتی جدید ثبت کرد. آیا در ابتدای شروع یک مسیر صعودی قوی دیگر هستیم؟

قیمت بیتکوین در 48 ساعت گذشته شتاب صعودی تازه ای به خود گرفت و دیروز توانست با شکست سطح مقاومتی 67800 دلاریک رکورد قیمتی جدید را به ثبت برساند.

به نظر می آید خریداران بیت کوین فعلا در سودای دستیابی به هدف قیمتی 70 هزار دلارهستند. همچنین، مدل انباشت به جریان Plan B پیش‌بینی کرده که قیمت بیتکوین تا پایان سال جاری میلادی به سقف قیمتی 100 هزار دلاری خواهد رسید و این چرخه بلند مدت صعودی قیمت این رمزارز تا سطح 288 هزار دلار نیز ادامه خواهد یافت.

عوامل کلیدی که شروع یک روند صعودی قوی دیگر برای بیت کوین (BTC) را نشان می دهند:

اگرچه بیت کوین در بالاترین سطح قیمتی تاریخ خود قرار دارد، اما با مقایسه وضعیت نمودار قیمت این رمزارز در حال حاضر و گذشته میتوان گفت که شرایط کنونی می تواند آغازی برای یک روند صعودی قوی دیگر باشد. تصویر زیر وضعیت حرکتی قیمت بیت کوین در سال های 2013 و 2017 را در مقایسه با شرایط حال حاضر قیمتی بیتکوین نشان میدهد.  با این وجود میتوان گفت که اگر بیتکوین رفتار قیمتی گذشته خود را مجددا تکرار کند، میتوان انتظار ادامه این رشد قیمتی جدید تا سطوح بالای 200 هزار دلار تا پایان سال 2022 میلادی را هم داشت.

در حالی که بیت کوین سقف قیمتی جدیدی را به ثبت رسانده، شاخص حرص و طمع بازار به اوج خود در ماه می 2021 نزدیک هم نشده است. تحلیلگر محبوب بازار رمزارزها، لارک دیویس اذعان داشت که بر خلاف گذشته، این بار به جای ورود گسترده سرمایه گذاران خرد، تزریق سنگین سرمایه توسط شرکتهای سرمایه گذاری بزرگ  دلیل اصلی افزایش قیمتی اخیر بوده است. 

موسسه سنتیمنت (Santiment)، ارائه‌دهنده داده‌های زنجیره‌ای نیز گفته های اخیر لارک دیویس را تأیید کرده.

این موسسه بیان داشته: “بیت کوین در ساعات اولیه روز دوشنبه یک جهش بزرگ داشت و برای مدت کوتاهی به بالای ۶۶ هزار دلار صعود کرد در حالی که اکثر آلت کوینها از چنین جریانی عقب مانده بودند. اخیرا آدرس‌های نهنگ‌های بزرگی که بین 10 تا 100 هزار دلار بیت‌کوین ذخیره دارند، 43 هزار دلار بیت‌کوین بیشتر جمع‌آوری کرده‌اند و تنها در 5 روز گذشته، میزان دارایی خود را 2.1 درصد افزایش داده‌اند.”

در مجموع، به نظر می رسد که خریداران در حال آماده شدن برای اتفاقات جدید و جالبی هستند. با این وجود، همچنان احتمال عرضه گسترده بیتکوین توسط نهنگها در سطح قیمتی کنونی برای دامپ قیمتی شدید بیتکوین وجود دارد زیرا نهنگهای بازار با این کار به سودهای بزرگی دست پیدا میکنند. (عرضه گسترده باعث سقوط قیمت میشود و امکان فروش در سقف قیمتی را به نهنگها میدهد و سپس با ریزش شدید قیمت امکان خرید مجدد در کف را برای این نهنگها محیا میکند. همچنین با ریزش قیمتی و لیکویید شدن تعداد زیادی پوزیشن خرید سرمایه گذاران خرد، لیکوییدیتی لازم برای رشد قوی قیمتی و ثبت رکوردهای قیمتی جدید بدست می آید). 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان