وبلاگ

تراز مبادلات بیت کوین همچنان در حال کاهش است، سرمایه ها به کجا می روند؟

btc 2
رمز ارزها

تراز مبادلات بیت کوین همچنان در حال کاهش است، سرمایه ها به کجا می روند؟

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط موسسه گلسنود (Glassnode)، تراز مبادلات بیتکوین از چند هفته پیش همچنان در حال کاهش است. به نظر می رسد تقاضا برای ارائه بیتکوین در پلتفرمهای معاملاتی افزایش یافته است، روندی که این سوال مهم را پیش می آورد که این حجم سرمایه گذاری ها چرا در صف خروج از بازار بیتکوین قرار گرفته اند و در نهایت کجا خواهند رفت؟

بیت کوین یک سال بسیار پر نوسان را تجربه کرد و حجم فعلی مبادلات در این هفته به پایین ترین سطح خود در چند سال اخیر یعنی 13.0 درصد از میزان کل عرضه در گردش رسیده است. این حد از عدم بالانس میزان عرضه و تفاضا، از فوریه 2018 (که قیمت بیت کوین در محدوده 6000 تا 10.000 دلار قرار داشت) مشاهده نشده بود. بر اساس گزارش موسسه گلسنود (Glassnode)، تغییر روند فعلی و رفتار اخیر نمودار قیمت بیتکوین بسیار شبیه دوره سقوط قیمتی این رمز ارز در ماه مارس 2020 است (زمانی که قیمت بیتکوین با یک سقوط سنگین از 10500 دلار به مرز 3800 دلار رسید).

سقوط سنگین قیمتی بیتکوین در آن زمان، کل بازار مالی بین المللی را تحت تأثیر قرار داد و به تعدادی از شرکتهای بزرگ سرمایه گذاری انگیزه لازم را داد تا سرمایه گذاری در رمزارزهای برتر را در نظر بگیرند. در نهایت، ورود این شرکتهای بزرگ سرمایه گذاری باعث شد تا قیمت بیت کوین ظرف تقریبا یک سال، به بالاترین حد قیمتی تاریخ خود یعنی 64،000 دلار برسد.

روند جاری خروج سرمایه ها از بازار مبادلات بیت کوین نیز تایید کننده عدم تعادل قابل توجه میزان عرضه و تقاضا بازار است بصورتیکه تراز تبادلات (تفاوت بین میزان عرضه و تقاضا) به میزان منفی 92 هزار بیت کوین در ماه رسیده است. همانطور که میدانید، بازار تبادلات رمزارزها روش اصلی انجام معاملات توسط فعالین این بازار است و آنها از کیف پول های الکترونیکی برای انجام این مبادلات و یا نگهداری رمزارزهای خریداری شده استفاده می کنند. بر همین اساس، گزارش موسسه گلسنود مبنی بر روند سرازیر شدن بیشتر این رمزارزها به کیف پول سرمایه گذاران بزرگ از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که ممکن است در میان مدت شاهد اسپایک مجدد قیمتی در بیتکوین باشیم.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان