وبلاگ

آیا بیتکوین سقوط میکند؟ سرمایه گذاران بیت کوین به صفهای فروش پیوستند و روند صعودی بیت کوین را تضعیف می کنند

BTC image
اخبار

آیا بیتکوین سقوط میکند؟ سرمایه گذاران بیت کوین به صفهای فروش پیوستند و روند صعودی بیت کوین را تضعیف می کنند

افزایش قیمت بیت کوین از اواسط ماه می باعث شد سرمایه بازار رمز ارزها برای اولین بار به 2 تریلیون دلار برسد. کارشناسان معتقدند که احتمالا روند افزایش قیمت بیتکوین متوقف شود و این رمز ارز نیاز به اصلاح قیمتی دارد.

“شروع روند تصحیح قیمت بیت کوین احتمالاً از رسیدن قیمت این رمز ارز به 51000 دلار جلوگیری خواهد کرد”

در روز جمعه 13 آگوست، بیت کوین بالاترین رکورد قیمتی خود از 4 جون 2021 را به ثبت رساند. افزایش فعالیت ها در حدود یک ماه اخیر در بازار نشان دهنده خوش بینی سرمایه گذاران پس از مشاهده ماه ها روند خنثی یا نزولی از زمان کاهش قیمت در اواسط ماه آوریل (که باعث ریزش قیمت به زیر 28800 دلار بود) است.

به نظر می آید، قیمت بیت کوین در ناحیه قیمتی 45000 تا 48000 دلار تثبیت شده است. این امر معامله گران را امیدوار کرده که احتمالا شاهد یک روند صعودی دیگر تا بالاترین سقف قیمتی ثبت شده در ماه آوریل (64804 دلار) خواهیم بود. شاخص اصلی مد نظر سرمایه گذاران برای چنین نتیجه گیری شاخص احساسات ترس و طمع بیت کوین است.

در زمان نگارش این مقاله، این شاخص در “منطقه حرص و تمع” با سطح 72 قرار گرفته است و هنوز به منطقه “طمع شدید” (که نشان دهنده سطح قیمتی بسیار بالا که بر اثر هجوم سرمایه گذاران بوجود می آید) که احتمالا سطح شروع موج اصلاحی قیمت است، نرسیده است.

با وجود قرار داشتن این شاخص در سطح “حرص و تمع” کنونی، در مجموع شاهد خروج 22 میلیون دلار از بازار بیت کوین دریک هفته گذشته بودیم. بر اساس گزارش شرکت کوین شیر، هفته گذشته ششمین هفته متوالی بوده که شاهد خروج سرمایه از بازار بیت کوین بودیم که این دوره 6 هفته ای طولانی ترین دوره خروج سرمایه از بازار رمز ارزها از ژانویه 2018 به شمار می آید. خروج سرمایه به طور کلی زمانی اتفاق می افتد که حجم کل معاملات پایین باشد. حجم تبادلات فعلی (378.76 میلیون دلار) در سطح ماه نوامبر 2020 است که چیزی کمتر از 50 درصد حجم ثبت شده در ماه جون امسال است.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان