وبلاگ

سرمایه گذاران بلند مدت بیتکوین در فکر فروش گسترده هستند، آیا قیمت بیتکوین با یک اصلاح عمیق روبرو خواهد شد؟

BTC 07
رمز ارزها

سرمایه گذاران بلند مدت بیتکوین در فکر فروش گسترده هستند، آیا قیمت بیتکوین با یک اصلاح عمیق روبرو خواهد شد؟

قیمت بیتکوین پس از رسیدن به رکورد قیمتی جدید خود (69000 دلار) در اوایل هفته گذشته، فعلا در یک محدوده رنج در حال نوسان است و در حال حاضر در قیمت 63446 دلار قرار دارد و ارزش کنونی بازار آن به 1.203 تریلیون دلار رسیده است.

برخی از معیارهای زنجیره ای نشان می دهد که تعداد زیادی از سرمایه گذاران و دارندگان بلندمدت این رمزارز برای اولین بار در طی شش ماه گذشته، پروسه فروش کوینهای خود و برداشت سود را آغاز کرده اند. ویل کلمنته، تحلیلگر محبوب بازار رمزارزها، با به اشتراک گذاشتن نمودار توزیع دارندگان بلند مدت بیتکوین، اذعان داشت که: “سرمایه گذاران و دارندگان بلندمدت بیت کوین این رمزارز را در کفهای قیمتی میخرند و در سقفهای قیمتی میفروشند. طبق این نمودار، تغییر موضع این سرمایه گذاران بلند مدت کاملا مشخص است که نشان می دهد توزیع اصلی در سقف قیمتی آغاز شده.”

از سوی دیگر، نرخ تامین مالی بیت کوین در معاملات آتی نیز در با کاهش معنادار شتاب روبرو شده که این مساله می تواند نشانه ای از کاهش سرعت حرکت صعودی قیمت این رمزارز باشد. یکی دیگر از روزنامه‌نگاران محبوب حوزه رمزارزها، کالین وو، نیز گفت که بر اساس آخرین اطلاعات بدست آمده، سرمایه گذاران کوتاه‌ مدت نیز اخیرا تمایل بیشتری به عرضه کوینهای خود و دریافت سود پیدا کرده اند که همین امر نیز مزید بر علت کاهش قیمت این رمزارز شده است.

کمسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) درخواست تاسیس صندوق اسپات معاملات بیتکوین (BTC Spot ETF) توسط شرکت ونکس اسپات (VanEcks Spot) را رد کرد

روز جمعه، 12 نوامبر، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اعلام کرد که با درخواست تاسیس صندوق معاملات اسپات بیت کوین (ETF) که توسط شرکت ونکس اسپات ارائه مشده موافقت نکرده است.

این رد درخواست عمدتا به دلیل نگرانی از دستکاری احتمالی در بازار بیت کوین بوده است. درخواست برای تاسیس صندوق معاملات اسپات بیت کوین اولین بار در ماه مارس توسط صرافی Cboe BZX ثبت شد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) همچنین گفت که این شرکت اقدامات کافی برای ایجاد اطمینان از اینکه می تواند از معاملات تقلبی برای محافظت از سرمایه گذاران جلوگیری کند، انجام نداده است.

با تمام این تفاصیل، قیمت بیت کوین از ابتدای ماه نوامبر همچنان 5 درصد افزایش را تجربه کرده است. در حالی که شواهد کنونی نشان دهنده تصمیم سرمایه گذاران و دارندگان بلندمدت بیتکوین بر شروع عرضه گسترده و دریافت سود سرمایه گذاری در محدوده قیمتی کنونی است، اکانت توییتری پلن بی (PlanB)، معتقد است که قیمت بیتکوین می‌تواند تا پایان ماه جاری (نوامبر) به ۹۸ هزار دلار و تا پایان سال جاری به 135 هزار دلار نیز برسد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان