وبلاگ

سقوط سهم بازار بیتکوین: ارزش بازار بیتکوین به زیر 1 تریلیون دلار رسید

BTC 02
رمز ارزها

سقوط سهم بازار بیتکوین: ارزش بازار بیتکوین به زیر 1 تریلیون دلار رسید

بازار بزرگ ارزهای دیجیتال با از دست رفتن بیش از 350 میلیارد دلار سرمایه سرمایه گذاران در طی 24 ساعت گذشته بار دیگر سقوط عمیقی را تجربه کرد و قیمت بیتکوین با سقوط تا نواحی حمایتی حیاتی خود حدودا 27 درصد کاهش قیمتی را طی 24 ساعت گذشته تجربه کرد.

حرکتهای عمیق اصلاح قیمتی در بازار رمزارزها درست در زمانی صورت میگیرد که نگرانی های بین المللی از گسترش گونه جدید بیماری کرونا در سراسر بازار جهانی بالا گرفته و طی هفته گذشته تاثیرات زیادی بر بازارهای سهام ایالات گذاشته است.

در حال حاضر، قیمت بیتکوین بعد از سقوط تا سطح 42 هزار دلار توانست مقداری از سقوط قیمتی 24 ساعت خود را جبران کرده و در سطح قیمتی 47400 دلار معامله می شود و ارزش بازار آن برای اولین بار در طی دو ماه گذشته به زیر 1 تریلیون دلار کاهش یافته است. سقوط اخیر قیمت بیت کوین در حالی رخ می دهد که کل موجودی این رمزارز در کیف پولهای اصلی نگه دارنده بیتکوین شاهد افت شدیدی بود.

علاوه بر این، ارائه‌دهنده داده‌های زنجیره‌ای Santiment گزارش داد که جریان‌ ورودی بیتکوین به صرافی ها به آرامی از جریان‌ خروجی این رمزارز پیشی می‌گیرد. پیشتر در روز پنجشنبه، 2 دسامبر، این ارائه‌دهنده داده‌های زنجیره‌ای در توییتی خاطرنشان کرد: “جریان های ورودی مبادلات بیت کوین به میزان قابل توجهی از خروجی ها پیشی گرفته است، زیرا نگهدارندگان بزرگ بعلت افزایش نگرانی های در مورد شیوع گونه جدید ویروس کرونا به فکر فروش کوین های خود افتاده اند. در روز چهارشنبه، 1 دسامبر، میزان ورودی بیتکوین به صرافی ها 10242 واحد بیتکوین بیشتر میزان خروجی این رمزارز از صرافی ها بود.”

بیش از 200 میلیارد دلار نیز از بازار آلتکوین ها خارج شده است:

حرکتهای اصلاحی اخیر در بازار آلتکوینها نیز بسیار عمیق بوده است. دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان اتریوم نیز طی 24 ساعت گذشته با کاهش حدودا 28 درصدی به زیر سطح حیاتی 4000 دلار سقوط کرد. دیگر 20 آلتکوین برتر نیز بین 13 تا 25 درصد اصلاح قیمتی را تجربه کردند.

حتی ارزش ارزهایی که بهترین عملکرد را طی هفته گذشته داشتند (مانند Terra (LUNA) و Polygon (MATIC)) نیز به ترتیب 20٪ و 15٪ کاهش یافته اند. حال باید دید که آیا فاز اصلاح قیمتی کنونی تمام شده و قیمتها برای بازگشت آماده میشوند یا اصلاح قیمتی عمیق تر در بازار رمزارزها در راه است.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان