وبلاگ

قیمت بیت کوین طی 12 ساعت گذشته سقوط قیمتی 9800 دلاری را تجربه کرد. آیا تغییر روندی اساسی در حال رخ دادن است؟

BTC image 3
رمز ارزها

قیمت بیت کوین طی 12 ساعت گذشته سقوط قیمتی 9800 دلاری را تجربه کرد. آیا تغییر روندی اساسی در حال رخ دادن است؟

طی 12 ساعت گذشته قیمت بیت کوین از نزدیک به 53 هزار به پایین ترین سطح قیمتی خود طی یک ماه گذشته یعنی 42870 دلار رسید و سقوط قیمتی 9800 دلاری را تجربه کرد. این رمزارز برتر بازار توانست در هفته گذشته مقاومت اصلی 50 هزار دلار را بشکند و به مرز 53000 دلار برسد ولی در یک تغییر روند ناگهانی طی 12 ساعت گذشته تمام تلاشهای 1 هفته گذشته برای شکست این سطح مقاومتی و قرار گرفتن روی این سطح را ناکام گذاشت و با یک سقوط سنگین کانال صعودی خود که باعث رشد قیمتی این رمزارز طی 2 ماه گذشته شده بود را به راحتی شکست و تا سطح قیمتی 42870 دلار پایین رفت ولی دقایقی بعد خود را دوباره به بالای سطح مقاومتی 46500 دلار رساند.

طی 3 روز گذشته و بدلیل بالا رفتن میزان تقاضا در بازار (که بعد از شکست ناحیه مقاومتی 50000 دلار قوت گرفته بود)، ماینرها میزان ارائه بیت کوین خود به صرافی ها را افزایش دادند و تلاش برای فروش این رمزارز در بالای سطح 50000 دلار قوت گرفت. بر اساس داده های موسسه گلسنوت آلانیتیکس (Glassnode)، محدوده قیمت فعلی 50 هزار دلار برای ماینرها بسیار سودآور بوده و به همین دلیل افزایش ناگهانی عرضه اتفاق افتاده است. بر اساس این اطلاعات، نزدیک به 50 هزار بیتکوین به ارزش حدودا 250 میلیون دلار در بازار عرضه شده است.

با این همه، سوال اصلی اینجاست که آیا شاهد ادامه روند کاهشی قیمت بیتکوین تا سطح قیمتی 40000 دلار (که یک حمایت قیمتی بسیار مهم هفتگی و همراستا با ناحیه طلایی فیبو هفتگی است) خواهیم بود یا سقوط قیمتی امروز صرفا یک حرکت روانی یا اسپایک ناشی از بهم خوردن بالانس عرضه و تقاضا است و روند قیمت سعی در بازگشت دوباره به بالای 50000 دلار خواهد داشت؟

به نظر می آید جواب این سوال را میتوان با بررسی رفتار نمودار قیمت در محدوده حمایتی کنونی 46350 تا 64750 دلار بدست آورد.

مقاله “آیا نهنگهای بیت کوین در فکر دامپینگ قیمت هستند؟” را نیز مطالعه بفرمایید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان