وبلاگ

چرا سقوط قیمتی بیت کوین در ماه سپتامبر ممکن است به یک موج صعودی قوی در 3 ماهه آخر امسال بیانجامد

BTC
رمز ارزها

چرا سقوط قیمتی بیت کوین در ماه سپتامبر ممکن است به یک موج صعودی قوی در 3 ماهه آخر امسال بیانجامد

پس از یک روند صعودی قوی در آخرین ماه آگوست، بازار رمزارزها در سپتامبر وارد یک فاز اصلاح قیمتی اساسی شد و قیمت بیتکوین با بیش از 25% کاهش، از بالاترین سطح قیمتی خود در ماه سپتامبر یعنی 52701 دلار به 39627 دلار رسید. از منظر چرخه تاریخی قیمت، ماه سپتامبر همواره ماهی همراه با نوسانات شدید قیمت در طی یک دهه گذشته بوده است که در طی آن کل بازار رمزارزها از جمله بیتکوین همواره سقوط قیمتی را تجربه کرده است. با این حال، سرمایه گذاران خرد نباید دچار وحشت و تصمیم عجولانه برای فروش شوند بلکه بعد از اتمام این فاز اصلاح قیمتی، آنها باید خود را برای یک صعود قیمتی دیگر آماده کنند. بر اساس تجربه چندین سال گذشته، سه ماهه آخر سال همیشه برای بازار رمزارزها صعودی بوده است.

لارک دیویس، تحلیلگر مشهور بازار رمزارزها بیان داشت که “ما هنوز به اوج قیمتی خاصی نرسیده ایم و سه ماهه آخر امسال شاهد ظهور میلیونرهای جدید در این عرصه خواهیم بود”. در ماه آوریل گذشته نیز، زمانی که قیمت بیتکوین در بالاترین سطح خود قرار داشت، وی اظهار داشته بود که همچنان در نیمه راه صعود بیت کوین هستیم و این صعود قیمتی در بلند مدت ادامه دار خواهد بود (حداقل تا هدف قیمتی 100000 دلاری مورد نظر اکثر فعالین بزرگ بازار).  

دیویس با نشان دادن نمودارهای تاریخی قیمت بیت کوین توضیح داد که دو افزایش اساسی قیمت گذشته طی سالهای 2013 و 2017 که در ماه سبتامبر متوقف و وارد فاز اصلاحی شده بودند، پس از اتمام فاز اصلاح قیمتی خود روند صعودی بسیار قوی مجددی را در 3 ماهه آخر سال تجربه کردند. 

علاوه بر موارد اشاره شده، داده های زنجیره ای نیز آمادگی بیتکوین برای شروع یک روند صعودی قوی را نشان می دهد. بر اساس گزارش اخیر موسسه گلسنود (Glassnode)، تعداد دارندگان کوتاه مدت بیتکوین در حال کاهش است و در عین حال تعداد سرمایه گذاران بلند مدت برای این رمزارز در حال افزایش. از زمانی که بیت کوین به بالاترین سطح قیمتی خود یعنی 65000 دلار رسید، نزدیک به 2 میلیون بیت کوین از دارندگان کوتاه مدت به سرمایه گذاران بلند مدت منتقل شده است. 

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان