وبلاگ

قیمت بیتکوین بالاخره به زیر سطح مهم 56000 دلار سقوط کرد. آیا اکنون وقت خرید در کف است یا این روند سقوط قیمتی ادامه پیدا خواهد کرد؟

BTC 07
رمز ارزها

قیمت بیتکوین بالاخره به زیر سطح مهم 56000 دلار سقوط کرد. آیا اکنون وقت خرید در کف است یا این روند سقوط قیمتی ادامه پیدا خواهد کرد؟

روند اصلاح قیمتی اخیر بازار رمزارزها با سقوط قیمت بیتکوین به زیر سطح 56000 دلار حرکت عمیق تری را ثبت کرد و طی 10 روز گذشته این سقوط ارزشی به بیش از 15% رسیده است. در حال حاضر، بیتکوین با قیمت 55938 دلار معامله می شود و ارزش کل بازار آن کمی بیش از 1 تریلیون دلار است. در نمودار روزانه، شاهد شکست نزولی قوی ناحیه بسیار مهم 57000 تا 58000 دلار با پشتوانه حجم بالا هستیم که همین امر میتواند بیانگر ادامه حرکت اصلاحی کنونی حداقل تا سطح حمایتی مهم بعدی (یعنی ناحیه 51 تا 53 هزار دلار) باشد.

مقالات مرتبط گذشته را نیز مطالعه بفرمایید:

 

آیا وقت خرید در کف قیمتی برای بیتکوین فرا رسیده است یا روند سقوط قیمتی این رمزارز هنوز به پایان نرسیده است؟

بر اساس گزارش موسسه گلاسنود، افزایش عرضه غیرنقدی (تبادلاتی که به معنای فروش نقدی دارایی ها و عرضه عمومی نیست و صرفا انتقالات این دارایی ها مورد بحث قرار دارد) نشان می دهد که در فاز تجمیع قیمتی کنونی بازار، کوین های زیادی به سمت کیف پول های سرد (کیف پولهای فیزیکی که دارایی های دیجیتال افراد را به صورت آفلاین نگه داری میکنند) سرازیر میشوند.

این اتفاق قبلا نیز در سال 2017 افتاده بود و نکته مهم آنست که، پس از اتمام فاز عرضه غیرنقدی در آن زمان، قیمت بیتکوین شاهد شروع یک حرکت بسیار قوی صعودی بود.

همچنین یکی دیگر از تحلیلگران گلسنود افزود: “میتوان بزودی انتظار جهش قیمتی جدیدی در بیت کوین را داشت. اندیکاتور SOPR سرمایه گذاران کوتاه مدت به زیر 1 رسیده است که این مساله به معنای وجود شرایط مناسب برای ورود سرمایه گذاران برتر در کفهای قابل اتکا قیمتی است.”

با تمام این تفاصیل، به نظر می آید خریداران و سرمایه گذاران برتر بیتکوین در انتظار ادامه حرکت نزولی کنونی حداقل تا ناحیه بسیار مهم 51 تا 53 هزار دلار و اتمام فاز تجمیع قیمتی این رمزارز برای ورود به بازار هستند. با اینکه در شرایط کنونی احتمال مشاهده اصلاح قیمتی عمیقتر از ناحیه 51 تا 53 هزار دلار برای این رمزارز بسیار کم مینماید، اما وقوع چنین اتفاقی بعید هم نیست. با این وجود، ناحیه حمایتی 51 تا 53 هزار دلار را میتوان به عنوان یک بلاک تقاضا بسیار قابل اتکا برای خرید بیتکوین در نظر گرفت ولی در صورت شکست نزولی این ناحیه حمایتی (که احتمال بسیار کمی برای این سناریو متصور است)، میتوان بدنبال موقعیت خرید بعدی در ناحیه 46 تا 48 هزار دلار بود.   

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان