وبلاگ

مشخصات به‌روزرسانی تپروت بیت کوین چیست؟

Taproot BTC
رمز ارزها

مشخصات به‌روزرسانی تپروت بیت کوین چیست؟

شبکه بیتکوین بالاخره از پروتکل جدید و مورد انتظار خود، بروزرسانی تپروت، پرده برداشت. این اولین ارتقای بزرگ شبکه بیتکوین از زمان بروزرسانی قبلی خود در سال 2017 است که در روز یکشنبه روی شبکه اعمال شد.

بر اساس گزارش‌ها، بروزرسانی تپروت از مدت‌ها پیش (12 جون 2021) قرار بود آغاز شود ولی پروسه ارتقا همه بخشهای شبکه و آماده سازی آن برای لانچ نهایی تپروت زمان بر شده است. بدون هیچ شکی، بروزرسانی تپروت مهم ترین ارتقاء شبکه بیتکوین از سال 2017 (بروزرسانی SegWit) است که در این نسخه باگهای قبلی شبکه برطرف شده و ظرفیت انجام تراکنشها در هر بلاک افزایش یافته و در عین حال هر بلاک به عنوان پایه کانال‌های پرداخت لایه ۲ مانند “لایتنینگ” نیز عمل کند.

بروزرسانی جدید تپروت با پنهان کردن تراکنش‌های پیچیده از حریم خصوصی در بلاک چین بیتکوین محافظت می‌کند. همچنین آنها را سبک تر و هزینه تمام شده تراکنشها را ارزان تر می کند. یکی دیگر از مزایای این ارتقا این است که روشی جدید برای ترکیب تراکنش های ساده و پیچیده بدون نیاز به درگیر کردن بلاکها مختلف در شبکه و صرفا با جایگزین کردن پروتکل امضای فعلی بیتکوین با پروتکل اشنور (Schnorr) که عملکرد سریعتری هم دارد، ایجاد کرده است. این تغییرات اکنون به تقویت حریم خصوصی تراکنش های شبکه بیتکوین کمک کرده و اجرای قراردادهای هوشمند را بسیار آسان تر می کند.

به زبان ساده، این بروزرسانی بدان معناست که اکنون تراکنش های چند امضایی (چند بلاکی) را می توان به طور همزمان در شبکه مجاز کرد و انجام چنین تراکنش هایی آسان تر و حتی بسیار ارزان تر شده است . همچنین، استفاده بهتر از فضای محدود بیت کوین، بلاک چین این رمزارز را مقیاس پذیرتر می کند.

در مجموع، این ارتقاء به توسعه دهندگان شبکه بیتکوین این امکان را میدهد که با ایجاد و ادغام ویژگی های جدید حریم خصوصی، مقیاس پذیری و امنیت را در این شبکه افزایش دهند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان