وبلاگ

تحلیل چارت بیتکوین

BTC-USD 4H
رمز ارزها

تحلیل چارت بیتکوین

تحلیل چارت هفتگی:

همانطور که در تصویر بالا پیداست نمودار با رسیدن به سطح قیمتی 30000 دلار 2 بار این سطح را ریجکت کرده و با تشکیل یک الگوی 2 کف (W فرم) نامتقارن موج صعودی خود را شروع کرده. بعد از شکست خط گردن الگوی تشکیل شده و با رسیدن به سطح مهم مقاومتی 48000 دلار (سطح مهم مقاومتی هفتگی) تغییر روند داده و در حال تکمیل موج اصلاحی خود است که احتمالا این موج اصلاحی را حداقل تا خط گردن الگوی 2 کف مذکور و یا حتی تا بلاک مهم توزیع بعدی (که همراستا با ناحیه طلایی فیبو هفتگی هست) ادامه دهد.

نکته قابل توجه اینکه حجم معاملات در طی موج صعودی انجام شده تا سطح 48000 دلار در حال کاهش بوده که خود نشان میدهد نمودار قیمت در مسیر نزدیک شدن به این سطح مقاومتی در حال از دست دادن مومنتوم صعودی خود بوده. لذا انتظار میرود شاهد یک موج اصلاحی تا ناحیه خط گردن اشاره شده جهت کسب مومنتوم و لیکوییدیتی لازم برای شروع یک موج ایمپالس صعودی دیگر باشیم.

تحلیل چارت روزانه:

در تایم فریم روزانه نیز شاهد شکست خط روند و کانسولیدیشن نمودار قیمت حوالی ناحیه مقاومتی مهم روزانه هستیم. شکست و ریتست این ناحیه مقاومتی سیگنال بسیار مهمی برای تایید ادامه حرکت نزولی روند قیمت تا اهداف قیمتی مشخص شده میباشد.

تحلیل چارت 4 ساعته:

در تایم فریم 4 ساعته نیز شاهد شکست یک الگو کنج کاهشی هستیم. انتظار میرود نمودار قیمت در طی نوسانات خود در محدوده کانسولیدیشن تشکیل شده در بالای مقاومت مهم روزانه، حداقل یک بار دیگر ضلع تحتانی الگوی کنج کاهشی تشکیل شده را ریتست کرده و سپس به زیر ناحیه مقاومتی مهم روزانه خود سقوط کند.

از شما دعودت میکنیم تا مقاله “آیا بیتکوین سقوط میکند؟” را نیز مطالعه بفرمایید

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان