وبلاگ

تعداد کیف پولهای دارای ذخیره بیتکوین به بالاترین میزان تاریخ خود این رمزارز رسید

BTC wallet
رمز ارزها

تعداد کیف پولهای دارای ذخیره بیتکوین به بالاترین میزان تاریخ خود این رمزارز رسید

بیت کوین در هفته گذشته تحت فشار زیادی قرار داشت و در حال حاضر در محدوده 56000 دلار با ارزش بازار 1.075 تریلیون دلار قرار دارد و سطح 60000 دلار یک مقاومت قوی برای قیمت این رمزارز محسوب میشود. با وجود اینکه بیت کوین همچنان تحت فشار است و روند نزولی خود را ادامه میدهد، گزارشهای زنجیره ای اخیر نشانه هایی از احتمال قدرت گرفتن مجدد بعلت انباشت بیش از اندازه این رمزارز دارد. در همین راستا، شرکت ارائه دهنده داده های زنجیره ای گلسنود (Glassnode) گزارش داد که تعداد آدرس‌های بیت‌کوین با موجودی غیر صفر به بالاترین حد خود یعنی 38.76 میلیون آدرس رسیده است.

این گزارشات همچنین نشان میدهد که در طی اصلاحات اخیر قیمت، دارندگان کوتاه مدت بیتکوین در حال فروش کوینهای خود بوده اند. این دارندگان کوتاه‌ مدت بیتکوین عمدتا اقدام به برداشت سود در سقفهای قیمتی و خرید مجدد در کفهای قیمتی میکنند. بر اساس گزارش گلاسنود، در سطح 56 تا 57 هزار دلاری کنونی، 15 درصد کاهش سود در پروسه عرضه بیتکوین بوجود آمده و به نظر می آید هنوز فرصت کسب سود برای فروشندگان بازار به پایان نرسیده است.

از سوی دیگر، نرخ های تامین مالی شبکه بیتکوین در بایننس درمحدوده خنثی قرار دارد که این امر معمولاً منجر به صعودی شدن قیمتها می‌شود. زمانی که بیتکوین در سطوح بالاتر از 60 هزار دلار بود، نرخ‌های تامین مالی بایننس برای اکثر دارایی‌های دیجیتال در محدوده مثبت قرار داشت که این مساله نشان دهنده اعتماد بیش از حد سرمایه گذاران بازار به روند افزایش قیمت بود که اغلب چنین شرایطی باعث بوجود آمدن حرکتهای اصلاح قیمتی قوی میشوند. 

در مجموع همه اندیکاتورهای زنجیره ای نشان می دهند که بیتکوین در حال اتمام فاز تثبیت قیمتی و آماده سازی برای یک حرکت صعودی قوی دیگر است و احتمال شروع چنین حرکتی از سطوح 52 تا 53 هزار دلار بسیار زیاد است.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان