وبلاگ

نهنگهای بیت کوین خیلی نگران ممنوعیت اعمال شده اخیر توسط دولت چین نیستند

BTC 07
رمز ارزها

نهنگهای بیت کوین خیلی نگران ممنوعیت اعمال شده اخیر توسط دولت چین نیستند

جمعه گذشته، 24 سپتامبر، چین محدودیتها بر تراکنشهای رمزارز محور را تشدید کرد و همه معاملات مربوط به ارزهای رمزنگاری شده را در این کشور غیرقانونی اعلام کرد. واکنش سرمایه گذاران بازار رمزارزها به این خبر آشکار بود زیرا بلافاصله پس از انتشار خبر، بازار ارزهای دیجیتال سقوط کرد.

اما به نظر می رسد نهنگ های بیت کوین خیلی نگران ممنوعیت اعمال شده اخیر توسط دولت چین نیستند. طی 48 ساعت گذشته، قیمت بیت کوین با افزایش حدود 7 درصدی با در محدوده 43800 دلار معامله می شود و ارزش بازار آن به 827 میلیارد دلار میرشد که این بدان معناست که خریدهایی قوی ای که نهنگ ها در کف قیمتی 40700 دلاری چند روز اخیر انجام داده اند، تقریباً 80 درصد از آخرین ریزش قیمتی از روز جمعه را جبران کرده است. لارک دیویس، تحلیلگر ارزهای دیجیتال با استناد به داده های سنتیمنت بازار گزارش داد که تعداد آدرس کیف پولهای نهنگ های بزرگ بازار بیت کوین در طی اصلاح قیمتی اخیر به شدت افزایش داشته است و در مجموع حدود 80000 بیتکوین به مجموع دارایی های این کیف پولهای بزرگ (که عموما بین 100 تا 100 هزار بیت کوین موجودی دارند) اضافه شده است.

این اولین بار نیست که چین در راستای تضعیف بازار رمزارزها قدم برمیدارد و از سال 2017 با اعمال محدودیتهای مختلف سعی در سرکوب این بازار آزاد داشته اما در نهایت بازار رمز ارزها هر بار با مشارکت بیشتر سرمایه گذاران قدرتمند تر شده است. وس فولفورد، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری ویریدی فاندز (Viridi Funds) گفت که بیت کوین در مقایسه با سایر آلتکوین ها مقاومت بیشتری در مقابل قوانین ضد رمزارز جدید چین نشان داده است. همچنین تیم فراست، مدیر عامل Yield App اخیرا اظهار داشت که این حرکت کاملاً قابل انتظار بود چون با ادامه فشارهای چین برای استفاده از یوان دیجیتال خود، استفاده عمومی از رمزارزها از هر نظر ممنوع می شود. 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان