وبلاگ

آیا نهنگهای بیت کوین در فکر دامپینگ قیمت هستند؟

btc 1
رمز ارزها

آیا نهنگهای بیت کوین در فکر دامپینگ قیمت هستند؟

با توجه به داده های زنجیره ای ارائه شده توسط موسسه گلسنوت آلانیتیکس، ممکن است تعداد نهنگ های بیت کوین در حال کاهش باشد و آنها احتمالا در فکر دامپ کردن بیتکوین هستند. (دامپینگ قیمت یک کالا به معنای عرضه آن کالا در قیمتی پایینتر از قیمت بازار آن کالا خاص به منظور بدست گرفتن قدرت کنترل بازار برای تراز کردن میزان عرضه و تقاضا، تعیین قیمت و اقدام به خرید و جمع آوری آن کالا در قیمت پایینتر از حد قیمت بازار است)

بر اساس اطلاعات این داده های زنجیره ای، تعداد نهنگهای بیتکوین (کیف پولهای الکترونیکی که حداقل 100 واحد بیت کوین دارند، بعبارتی کیف پولهایی که تقریباً حداقل 5 میلیون دلار ارزش دارند) به کمترین میزان در یک سال گذشته یعنی 15958 عدد رسیده است. اکوسیستم ارزهای دیجیتالی در سال گذشته به طور قابل توجهی مورد استقبال سرمایه گذاران خرد و شرکتی قرار گرفته است. این کاهش عملاً نشان می دهد که تعداد زیادی از صاحبان کیف پولهای بزرگ در حال خروج از بازار در سقف قیمتی اخیر هستند.

سال گذشته شاهد ورود برخی غول های وال استریت مانند تسلا، اسکوئر و شرکت میکرواستراتژی بودیم که بخش بزرگی از عرضه بیت کوین را به خود اختصاص دادند. با توجه به اطلاعات موجود، تعداد نهنگ هایی که طی این مدت به بازار بیتکوین اضافه شدند کمتر بود با این حال آنها حجم بسیار زیادی از بیت کوین را در اختیار داشتند. به عنوان مثال شرکت میکرواستراتژی پس از آخرین خرید خود که به میزان 3907 واحد بیت کوین بود، داراییهایش را به بیش از 108992 بیت کوین با قیمت متوسط 26769 دلار به ازای هر بیتکوین رسانده است.

نهنگ ها (که اغلب توسط سرمایه گذاران سازمانی و شرکتهای بزرگ هدایت می شوند) تأثیر مستقیمی بر تغییر قیمت بیت کوین دارند و این دارندگان بزرگ توانایی تزریق/عرضه حجم قابل توجهی از بیتکوین را در هر زمانی که بخواهند دارند که حجم زیاد عرضه باعث سقوط شدید قیمت (دامپ قیمت) و ایجاد موقعیت مناسب برای خرید مجدد این داراییها در قیمتهای پایینتر میشود و سپس با کنترل تراز عرضه و تقاضا قیمت داراییها را افزایش میدهند تا به سود بیشتری دست پیدا کنند دقیقا مانند زمانی که با اعلام خبر خرید بیتکوین توسط تسلا باعث بوجود آمدن یک رکورد قیمتی شدند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان