وبلاگ

تحلیل چارت دلار کانادا به فرانک سوییس

CAD-CHF FLAG
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت دلار کانادا به فرانک سوییس

دوستان عزیز سلام

امروز با تحلیل چارت دلار کانادا به فرانک سوییس در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار روزانه دلار کانادا به فرانک سوییس در حال طی مسیر خود در یک کانال نزولی است که در حال حاضر (بعد از شکست ناحیه حمایتی ماهانه بسیار مهم خود) حرکت نزولی خود را تا کف کانال نزولی خود ادامه داده است. در این مرحله و با توجه به شواهدی که نشان از تحلیل رفتن مومنتوم نزولی روند قیمت دارد، به احتمال زیاد شاهد شروع یک موج اصلاحی و ادامه آن حداقل تا ناحیه مقاومتی (قبل از شکست ناحیه حمایتی محسوب میشد) بسیار مهم ماهانه خود خواهیم بود. همانطور که در تصویر بالا پیداست، یک ناحیه توزیع روزانه مهم (در تصویر بالا با باکس آبی مشخص شده است) کمی بالاتر از ناحیه مقاومتی ماهانه قرار گرفته که از اهمیت بالایی (به علت وجود حجم قابل توجه لیکوییدیتی در این نواحی) برخوردار است. به همین دلیل ادامه موج اصلاحی مذکور تا این ناحیه توزیع اصلا دور از ذهن نیست.

با توجه به وضعیت کنونی، احتمال مشاهده یک موج اصلاحی تا ناحیه توزیع مشخص شده بیشتر به نظر می آید. با این حال، میبایست واکنش روند قیمت را در هر 2 ناحیه مشخص شده بدقت زیر نظر گرفت تا در صورت مشاهده تاییدیه های ضروری بتوان وارد یک پوزیشن فروش با نسبت ریسک به سود بسیار خوب شد.

چارت 4 ساعته:

در چارت 4 و 1 ساعته نیز اوربوت و واگرایی شدید مشاهده شد که این شواهد میتواند به عنوان تایید دیگری بر احتمال شروع یک موج اصلاحی در چند ساعت آینده باشد.

نکته: در تعیین سطوح مقاومتی و پیش بینی روند حرکت نمودار قیمت از تکنیک تحلیل مولتی تایم فریم استفاده شده.

از منظر فاندامنتال، میتوان گفت فرانک سوییس (که با وجود سیاستهای فعلی بانک مرکزی سوییس مبنی بر عدم افزایش نرخ منفی بهره همچنان در مسیر رشد آهسته اقتصادی قرار دارد و اخیرا میزان بالانس تجاری مثبتی داشته) همچنان از قدرت بیشتری به نسبت دلار کانادا (که این روزها فشار مضاعفی را به علت کاهش بهای نفت تحمل میکند) برخوردار است.

از منظر تحلیل سنتیمنت، شاهد روند نزولی بسیار معناداری در ثبت سفارشات خرید دلار کانادا از اوایل جولای هستیم و در عوض تعداد سفارشات فروش روندی افزایشی به خود گرفته است به نحوی که تعداد نت پوزیشنهای این ارز در مدت زمان اشاره شده، از عدد 45801 سقوط شدیدی به 6465 را تجربه کرده. در همین مدت زمان شاهد رشد میزان سفارشات خرید و افت میزان سفارشات فروش در فرانک سوییس بودیم که این مطلب خود بیانگر اعنماد بیشتر سرمایه گذاران و فعالین بازار به فرانک سوییس در مقابل دلار آمریکاست.

نتیجه نهایی: با توجه به موارد مطرح شده، میبایست واکنش روند قیمت را در هر 2 ناحیه مشخص شده در تصاویر بالا بدقت زیر نظر گرفت تا در صورت مشاهده تاییدیه های ضروری بتوان وارد یک پوزیشن فروش با نسبت ریسک به سود بسیار خوب شد.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.​

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان