وبلاگ

تحلیل چارت دلار کانادا به فرانک سوییس

CAD-CHF FLAG
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت دلار کانادا به فرانک سوییس

دوستان عزیز سلام

با تحلیل چارت دلار کانادا به فرانک سوییس در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار روزانه دلار کانادا به فرانک سوییس در حال نوسان در یک کانال نزولی است که بعد از موج ایمپالس نزولی اخیری که تا کف کانال خود داشته، یک موج اصلاحی صعودی را آغاز کرد و آن را تا بلاک توزیع مهم روزانه (که همراستا با ناحیه طلایی فیبو روزانه و همچنین میانگبن متحرک ساده 200 روزانه نیز هست) خود ادامه داده است. در حال حاضر در این ناحیه بسیار مهم متوقف شده و در حال آماده سازی جهت شروع حرکت بعدی خود میباشد.

همچنین، نمودار روزانه اکنون در زیر ابر ایچیموکو قرار گرفته و با شکست و ریتست میانگین متحرک ساده 200 روزانه خود در 18 آگوست، در حال حاضر در زیر تمام میانگینهای متحرک مهم خود قرار دارد.

چارت ۴ ساعته:

نمودار قیمت در تایم فریم 4 ساعته، نمودار قیمت با برخورد به میانگین متحرک ساده 200 و ابر ایچیموکو خود به آنها واکنش نشان داده و نتوانسته این سطوح را بشکند.

از منظر فاندامنتال، فرانک سوییس در طی ماه گذشته، با وجود سیاستهای محتاطانه بانک مرکزی سوییس، رخدادهای اقتصادی مثبتی را تجربه کرده از جمله، رشد 470 میلیون دلاری تراز تجاری سوییس، کاهش ذخایر ارزهای خارجی سوییس، نرخ بیکاری بهتر به نسبت دیگر کشورها (3%) و افزایش شاخص تولید کننده این کشور. فرانک سوییس در مجموع در موقعیت بهتری قرار دارد و فعلا ارز مورد علاقه سرمایه گذاران (Save Heaven) است. در مقابل هم اخبار اقتصادی ضعیف چند روز گذشته کانادا را داریم (افت شاخص خرده فروشی ماهانه، افت شاخص میانگین درآمد شرکتها، افت شاخص قیمت تولید کننده و همچنین روند نزولی بلند مدت قیمت نفت از اوایل ماه جولای).

از منظر سنتیمنت نیز میتوان گفت که وضعیت فرانک سوییس در طی 6 هفته گذشته به مراتب بهتر از دلار کانادا بوده و برتری قابل توجهی در نزد سرمایه گذاران بازار دارد.

نتیجه نهایی: روند بلند مدت قیمت همچنان بسیار نزولی است و انتظار میرود شاهد شروع یک موج ایمپالس نزولی دیگر از ناحیه توزیع کنونی باشیم.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.​​

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان