وبلاگ

بررسی گزارش امروز مشاغل جدید کانادا

Jon Canada
اخبار

بررسی گزارش امروز مشاغل جدید کانادا

در حال حاضر، بانک مرکزی کانادا (BOC) اصرار بر ادامه سیاستهای پولی کنونی خود  دارد در حالیکه خطر افت رشد اقتصادی ناشی از موج جدید همه گیری بیماری کرونا همچنان پابرجاست. بازار کار کانادا در ماه آگوست پس از بهبود قابل ملاحظه که در ماه جولای داشت، همچنان در حال بهبود و رسیدن به شرایط بهتر است. گزارش میزان شغلهای جدید ایجاد شده طی یک ماه گذشته در کانادا که امروز در ساعت 5 بعد از ظهر به وقت ایران منتشر شد، حاکی از افزایش 90200 شغل جدید در بازار کار کانادا بود و نرخ بیکاری این کشور را با 0.4 درصد کاهش به نسبت ماه قبل به 7.1 درصد رسید.

اگرچه رشد مثبت بازار کار یکی از شاخصهای مهم رشد اقتصادی محسوب میشود، اما رشد پیش بینی شده برای این ماه به نسبت میانگین 2 ماه گذشته همچنان پایینتر است. مازاد بر این مطلب و طبق آخرین اطلاعات بدست آمده از بازار کار کانادا، اکثر صاحبان رستوران ها، مراکز خرده فروشی و شرکت های خدمات اقامتی گزارش داده اند که استخدام نیروی کار برایشان دشوار بوده است زیرا به نظر می آید بیشتر کانادایی ها به دنبال دورکاری هستند و بیشتر تمایل به قبول مشاغلی هستند که می توانند در خانه انجام دهند چون در اینصورت میتوانند اطمینان داشته باشند که در صورت وقوع مجدد یک موج همه گیری دیگر، وضعیت شغلی آنها معلق نخواهد شد.

از طرفی دیگر و علیرغم افزایش تورم، شاخص های گسترده اقتصادی مخصوصا پس از آنکه آخرین شاخص تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم کاهش اقتصادی 1.1 درصدی را به همراه داشت، همچنان بهبود اقتصادی نابرابر در این کشور نشان می دهند (به این معنا که بهبود اقتصادی دربرگیرنده تمام حوزه های اقتصادی نمیشود). همچنین، بانک کانادا (BOC) نرخ بهره اصلی خود را، با وجود تصمیم اخیرش مبنی بر کاهش سقف بازخرید اوضاع قرضه، در حد 0.25 درصد نگه داشت و هشدار داد که موج چهارم همه گیری و مشکلات احتمالی بیشتر در چرخه عرضه می تواند اثرات سو بیشتری بر روند بهبود اقتصادی این کشور بگذارد.  

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان