وبلاگ

آیا شاهد ظهور ارزهای دیجیتال دولتی در آینده نزدیک خواهیم بود؟

cbdc
رمز ارزها

آیا شاهد ظهور ارزهای دیجیتال دولتی در آینده نزدیک خواهیم بود؟

در جدیدترین گزارش امروز، 2 سپتامبر، خبرگذاری رویترز گزارش داد که چهار بانک مرکزی استرالیا، سنگاپور، مالزی و آفریقای جنوبی، آزمایش های مربوط به عملیات پرداخت بر اساس ارزهای دیجیتال دولتی (CBDC) را بزودی شروع خواهند کرد. قرار است در این پروژه های آزمایشی مشخص شود که آیا تسویه حساب تراکنش های CBDC آسان تر و ارزان تر از روش معمول است یا خیر. اخیرا دولت ها و اقتصادها در سراسر جهان فعالیتهای خود را در زمینه تولید و ارائه ارزهای دیجیتال دولتی (CBDC) تسریع کرده اند. حال در این آزمایشها قرار است چهار بانک مرکزی مذکور، پرداخت های بین المللی بر اساس ارزهای دیجیتال را بر مبنای ارزهای ملی خود آزمایش خواهند کرد.

اقتصادهای برتر مانند چین در حال حاضر تحولات CBDC خود را در بازار تسریع کرده اند. علاوه بر این، چین آزمایش تراکنشهای بین المللی یوان دیجیتال خود با هنگ کنگ را نیز آغاز کرده است. همه این تحولات در حال حاضر در مرحله اولیه است اما مطمئناً وقوع تغییرات در زیرساخت های پرداخت جهانی در آینده نزدیک را برجسته می کند. با این حال، پیاده سازی فنی و استفاده گسترده از ارزهای دیجیتال دولتی در تراکنشهای بین المللی نیاز به تأیید و آزمایش دارد.

مزایای استفاده از ارزهای دیجیتال دولتی:

این پروژه چهار بانک مرکزی شامل ایجاد نمونه اولیه پلتفرم های مشترک برای انجام پرداخت های فرامرزی با استفاده از ارزهای دیجیتال دولتی متعدد است. بنابراین، موسسات مالی قادر خواهند بود بدون نیاز به هیچ واسطه ای مستقیماً با یکدیگر بر مبنای این ارزهای دیجیتال دولتی معامله کنند. این امر هزینه و زمان معاملات را کاهش می دهد. به عنوان بخشی از این آزمایش، هر چهار بانک مرکزی طرح های مختلف حکومتی، فنی و عملیاتی را بررسی خواهند کرد.

فرزیالی اسماعیل، معاون فرماندار بانک مرکزی مالزی، در مورد توسعه این پروژه گفت: “پلت فرم مشترک چند ارزی CBDC این پتانسیل را دارد که پروتکلهای قدیمی و مرسوم پرداخت را آسان سازی کند و به عنوان پایه ای برای یک پلتفرم تسویه بین المللی کارآمدتر عمل کند”. 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان