وبلاگ

ادامه برنامه سرکوب رمزارزها توسط دولت چین: شهرداری شانگهای استفاده از یک اپلیکیشن رمزارز محور را ممنوع کرد

China Crypto
رمز ارزها

ادامه برنامه سرکوب رمزارزها توسط دولت چین: شهرداری شانگهای استفاده از یک اپلیکیشن رمزارز محور را ممنوع کرد

در آخرین اقدام در راستای اجرا برنامه محدودسازی فعالیت رمزارزها در چین، دفتر ارتباطات بین المللی جمهوری خلق چین دستور به حذف اپلیکیشن ارائه کننده خدمات رمزارز محور چشم سیاه (Black Eye) که یک اپلیکیشن محبوب چینی است داد. اداره ارتباطات شهرداری شانگهای اعلام کرد که پس از اطلاع رسانی بانک مرکزی چین، همه پلتفرمهای مجازی دانلود اپلیکیشن باید این برنامه را از دسترس عموم خارج و امکان دانلود این برنامه را از بین ببرند.

در اطلاعیه شهرداری شانگهای آمده است که بر اساس اعلام بانک مرکزی این کشور، شرکت چشم سیاه قوانین مرتبط با محدود سازی فعالیتهای رمزارزها در چین را نقض کرده است و همچنین این برنامه تسهیلاتی برای معاملات ارزهای مجازی ارائه میدهد که بر خلاف قوانین مالی این کشور است. علاوه بر این، معاملات غیر قانونی رمزارزها را با تبلیغات تجاری، همراه با بازاریابی برای فعالیت های تجاری مبتنی بر ارزهای مجازی ارائه میدهد که این نقض آشکار دستورالعمل های بانک مرکزی چین برای ارزهای دیجیتال است.​​

در ابتدا اپلیکیشن چشم سیاه (Black Eye) صرفا یک برنامه کاربردی برای در اختیار گذاشتن اطلاعات شرکت هایی که در حوزه بلاک چین فعالیت دارند بود. اما به تازگی، این برنامه توکن های مخصوص خود را منتشر کرده بود که طبق برخی گزارشها عامل اصلی حذف آن شده است.

هفته گذشته، بانک مرکزی چین از پایان عملیات محدودسازی معاملات ارزهای مجازی در سراسر کشور و به دنبال آن برقرای شریط نظارتی عادی بر این گونه تراکنشها در کشور خبر داده بود. با تکمیل اصلاحات قانونی و مالی لازم در حوزه ارزهای دیجیتال، بانک مرکزی اعلام کرد که نظارت بر تراکنشها در این حوزه از محدودیتهای کنونی به یک حالت نظارتی قانونی و عادی تغییر خواهد کرد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان