وبلاگ

چین استخراج ارزهای دیجیتال را در لیست منفی صنایع این کشور قرار میدهد

China Crypto Bank
رمز ارزها

چین استخراج ارزهای دیجیتال را در لیست منفی صنایع این کشور قرار میدهد

مواضع و سیاستهای سختگیرانه چین در مورد ارزهای رمزنگاری شده همچنان ادامه دارد. گزارشات اخیر نشان می دهد که چین در حال برنامه ریزی برای افزودن صنعت استخراج رمزارزها به “فهرست منفی” صنایع این کشور است و سرمایه گذاران را از سرمایه گذاری در این صنعت منع می کند. سرمایه گذاری در صنایع فهرست منفی چین برای اتباع این کشور و همچنین سرمایه گذاران خارجی در این کشور ممنوع و یا با محدودیتهای زیادی روبرو است.

در فهرست منفی جدید منتشر شده، شاهد کاهش تعداد شرکت های قانونی فعال در این حوزه هستیم (از 123 شرکت در سال 2020 به 117 در 2021 کاهش یافته است). این اقدام اخیر چین نیز به مانند اقدامات گذشته در راستای سیاستهای کلی چین برای ممانعت از ادامه فعالیت بازار رمزارزها به منظور ایجاد فضای لازم جهت رشد ارزهای دیجیتال دولتی به خصوص یوآن دیجیتال است. قبل از این نیز، بانک مرکزی چین دستورالعملی صادر کرد که طی آن هر گونه تبادلات ارزهای رمزنگاری شده غیرقانونی اعلام شد و برخورد با استخراج کنندگان کوچک و متوسط ارزهای دیجیتال فعال در این کشور در دستور کار قرار گرفت. همچنین به صرافی های ارز دیجیتال خارجی هشدار داده شد تا از ارائه هرگونه خدمات به مشتریان چینی (ساکن سرزمین اصلی چین) خودداری کنند. در نتیجه سیاستهای سرکوبگرانه اخیر چین، بیش از 20 شرکت و صرافی بین المللی ارزهای دیجیتال از جمله بایننس و هووبی، فعالیت خود را در این کشور تعطیل کردند. 

“بازار ارزهای دیجیتال بدون ضربه توسط چین شکست خورده است”

اعمال سیاستهای سختگیرانه علیه فعالیت رمزارزها در چین چیز جدیدی نیست و به نظر می آید بیشتر تبدیل به ابزاری برای بازار صعودی بیت کوین شده است زیرا این کشور تا به حال بالغ بر 10 بار ممنوعیت و محدودیتهای متفاوتی را در حوزه دارایی های رمزنگاری شده اعمال کرده و با هر بار ایجاد ممنوعیت جدید، عملا تاثیرات مثبتی در جهت رشد قیمتی این دارایی ها داشته است. ارزش کنونی بازار ارزهای دیجیتال با توجه به قیمت کنونی بیت کوین (55626 هزار دلار) به بیش از 2 تریلیون دلار رسیده است و آلت کوین های اصلی بازار رشد قابل توجهی را تجربه کردند. ​

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان