وبلاگ

آیا نگرانیها در مورد افزایش محدودیتهای نظارتی و کاهش رشد اقتصادی چین باعث سقوط ارزش ارزهای کالا محور خواهد شد؟

China Economy
اخبار

آیا نگرانیها در مورد افزایش محدودیتهای نظارتی و کاهش رشد اقتصادی چین باعث سقوط ارزش ارزهای کالا محور خواهد شد؟

نگرانی های مربوط به رشد اقتصادی چین همچنان در کانون توجه قرار دارد که به عنوان عامل تاثیرگذاری بر عملکرد ارزهای کشورهای آسیایی و همچنین ارزهای کالامحور در کوتاه مدت ارزیابی میشود. اقتصاددانان در بانک “ام.یو.اف.جی” پیش بینی میکنند که افزایش محدودیت های نظارتی از سوی چین میتواند به ارزهای مذکور نیز آسیب رساند.

“عدم قطعیت در مورد رشد اقتصادی و مقررات چین همچنان در کانون توجه قرار دارد”

دیروز انتشار آخرین اطلاعات اعتباری جدید از چین نشان داد که رشد میزان اعتبارات از ماه فوریه سال 2020 با سرعت بسیار کمی افزایش داشته است. مجله رسمی اوراق بهادار چین در اوایل این ماه گزارش داد که (بر طبق گزارشات رسمی) از آنجایی که رشد بسیار کند اقتصادی نگرانیهای زیادی ایجاد کرده، گمانه زنی ها در مورد امکان اعمال سیاستهای حمایتی در جهت رشد اقتصادی چین در 3 ماهه آخر امسال را افزایش داده است. به همین دلیل امکان اینکه نرخ رشد اعتبارات در 3 ماهه چهارم امسال به پایینترین حد خود برسد و سپس روند افزایشی داشته باشد بسیار محتمل است.

از طرفی، گزارش منتشر شده دیروز از برنامه 5 ساله شورای ایالتی و کمیته مرکزی حزب کمونیسم چین نشان از عزم جدی آنها در تدوین قوانین جدید در رابطه با مسائل امنیت ملی، تکنولوژی و اعطا امتیازات انحصاری دارد که این مطلب خود باعث ایجاد نگرانیهای بیشتری شده است.

به نظر می آید، تحولات اشاره شده در چین در نهایت منتهی به کاهش قدرت و عملکرد ارزهای آسیایی و کالامحور حداقل تا پایان سال جاری میلادی خواهد شد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان