وبلاگ

سرمایه گذاران چینی با وجود قوانین منع کننده اخیر چین، میزان خرید ارزهای دیجیتال خود را افزایش میدهند

China Crypto
رمز ارزها

سرمایه گذاران چینی با وجود قوانین منع کننده اخیر چین، میزان خرید ارزهای دیجیتال خود را افزایش میدهند

هفته گذشته، در پی تلاش دیگری برای مقابله با تبادلات رمزارزها، بانک مرکزی چین معاملات ارزهای رمزنگاری شده را غیرقانونی اعلام کرد اما به نظر می رسد که وضع این قوانین تاثیر چندانی بر روی فعالیتهای سرمایه گذاران محلی در این کشور نداشته است.

برخی از سرمایه گذاران محلی در گفتگو با بلومبرگ گفتند که میشود از این اقدام دولت چین به عنوان یک فرصت جدید برای خرید بیشتر استفاده کرد. بابی لی، مدیر اجرایی شرکت کیف پول دیجیتال بالت گلوبال Ballet) Global Inc)، در مصاحبه ای با خبرگزاری بلومبرگ گفت که قوانین جدید وضع شده به آن بدی که بسیاری فکر می کردند نبوده است. او افزود: “وقتی قیمتها در بازار رمزارزها کاهش پیدا کردند ما خریدهای جدیدی انجام دادیم چون معتقدیم که این شرایط تغییر خواهد کرد”.

سایر دارندگان و سرمایه گذاران محلی ارزهای رمزنگاری شده در چین نیز دیدگاه های مشابهی به شرایط و قوانین کنونی دارند. استفان، سرمایه گذار رمزارز مستقر در شانگهای گفت: “این سیاست ها برای ما جدید نیست، بنابراین ما آنها را به عنوان یک سیگنال خرید در نظر می گیریم”. با این حال وی افزود که برخی سرمایه گذاران جدید و کم تجربه ممکن است در مواجهه با شرایط کنونی دچار تردید شده و از بازار خارج شوند. “افرادی که تازه وارد دنیای رمزارزها شده اند ممکن است با توجه به شرایط موجود احساس ترس کنند و به همین دلیل ممکن است برخی از آنها این بازار را ترک کنند”.

در مجموع، اکثر سرمایه گذاران چینی تاکید داشتند که وضع چنین قوانینی نمی تواند سرمایه گذارانی را که به مدت طولانی در این حوزه فعالیت داشتند، از ادامه راهشان منصرف کند. این سرمایه گذاران معمولاً راه حل هایی برای چنین مشکلاتی  پیدا می کنند و همانطور که مشهود است، پس از وضع این قوانین، میبینیم که حجم معاملات رمزارزها در صرافی های غیرمتمرکز (DEXs) مانند dYdX و Uniswap به طور قابل توجهی افزایش یافته است. استفان به خبرگزاری بلومبرگ گفت که در حالی که دولت چین معاملات و استخراج بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتالی را ممنوع اعلام کرده، اما همچنان نگهداری آنها را به طور کامل ممنوع نیست زیرا اجرای چنین تصمیمی برای آنها میتواند بسیار دشوار باشد. وی افزود: “دولت هوشمند است. آنها سیاستهایی را که نمی توانند اجرا کنند، تصویب نمی کنند.”

در حالی که پس از وضع قوانین جدید در چین بازار رمزارزها واکنش تکان دهنده ای به این اخبار نشان داد، نهنگ ها و شرکتهای سرمایه گذاری بزرگ مانند JPMorgan اقدام به خرید بیتکوین در کف قیمتی 40000 دلار کردند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان