وبلاگ

مروری بر وقایع اقتصادی هفته پیش رو

upcoming events
اخبار

مروری بر وقایع اقتصادی هفته پیش رو

ایالات متحده:
  • گزارش موقعیتهای شغلی جدید و گردش بازار کار (JOLTS) در ماه آگوست نشان داد که بازار کار در آمریکا در مجموع از روند رو به رشد قابل قبولی برخوردار است و پوزیشنهای شغلی با ثبات در حال افزایش است. با توجه به گسترش همه گیری در طی دو ماه گذشته، تعداد درخواستها برای دریافت حقوق بیکاری همچنان روند کاهشی داشته و در هفته گذشته (تا 4 سپتامبر) به کمترین میزان خود پس از شروع همه گیری کرونا رسیده است.
  • در حال حاضر، علائم بسیاری مبنی بر روند رو به بهبود شرایط همه گیری کرونا در آمریکا وجود دارد. یا این حال، گزارشات همچنان نشان از وجود برخی مشکلات در زنجیره تامین دارند. همچنین، گزارش شاخص قیمت تولیدکنندگان که دیروز (جمعه) در ساعت 5 بعد از ظهر به وقت ایران منتشر شد، نشان میدهد که با وجود شرایط تورمی کنونی و بالا رفتن هزینه های تولید، صنایع و کسب و کارها از حمایت لازم جهت ادامه روند رو به رشد خود برخوردارند.
  • اخبار مهم هفته آینده: شاخص تورم (سه شنبه)، شاخص رشد تولید صنعتی (چهارشنبه)، شاخص خرده فروشی (پنجشنبه)
اروپا: رشد قوی منطقه یورو احتمالا باعث اصلاح سیاستهای حمایتی کنونی بانک مرکزی اروپا خواهد شد:
  • گزارش تولید ناخالص داخلی (GDP) اروپا در سه ماهه دوم نشان از رشد اقتصادی قوی در منطقه یورو داشت چون نشان از رشد اقتصادی 2.2 درصدی به نسبت سه ماهه قبلش و همچنین افزایش 3.7 درصدی هزینه کرد مصرف کنندگان داشت که همین رشد اقتصادی قوی باعث شد تا بانک مرکزی اروپا بعد در جلسه سیاست پولی این هفته از تصمیم خود میبنی بر کاهش نسبی سقف بازخرید هفتگی اوراق قرضه خبر دهد.
  • هفته آینده: شاخص خرده فروشی و تولید صنعتی چین (چهارشنبه)، شاخص تورم انگلستان (چهارشنبه)
نرخ بهره: نرخ رسمی در مقابل نرخ واقعی در ایالات متحده و اروپا

اتخاذ سیاستهای پولی جسورانه تر توسط فدرال رزرو ممکن است باعث افزایش نرخ بهره کوتاه مدت و بلند مدت در ایالات متحده شود. با این وجود، این افزایش نرخ بهره را باید از بعد وضعیت تورمی ایالات متحده (که احتمالاً در آینده نیز از تورم بالاتری به نسبت اروپا برخوردار خواهد بود) نگریست.

شیوع گونه دلتا کرونا احتمال برگشت دانش آموزان به کلاسهای درس در آمریکا را بسیار ضعیف کرده است

بازگشت دانش آموزان و دانشجویان به کلاسهای درس به این معنا است که فصل خرید (پاییز) امسال میتواند به عنوان فرصتی برای رشد شاخص هزینه کرد مصرف کنندگان تلقی شود (افزایش فروش کالاهایی را که در دوره آموزش از راه دور مورد نیاز نیست) که میتواند با بالا بردن میزان هزینه کرد خانواده های آمریکایی نقش بسزایی در کمک به روند رو به رشد اقتصاد این کشور ایفا کند اما فعلا اما و اگرهایی برای بازگشت به کلاسهای حضوری وجود دارد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان