وبلاگ

بانک کامن ولت (Commonwealth Bank) استرالیا به 6.5 میلیون استرالیایی اجازه دسترسی به معاملات ارزهای دیجیتال را خواهد داد

Commonwealth bank
رمز ارزها

بانک کامن ولت (Commonwealth Bank) استرالیا به 6.5 میلیون استرالیایی اجازه دسترسی به معاملات ارزهای دیجیتال را خواهد داد

بانک کامن ولت استرالیا (CBA) اعلام کرد که تصمیم دارد امکان تبادلات ده ارز دیجیتال برتر (ازجمله بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و لایت کوین) را در اپلیکیشن بانکی خود ایجاد کند و بزودی 6.5 میلیون کاربر این اپلیکیشن بانکی به خدمات جدید معاملات ارز دیجیتال این بانک دسترسی خواهند داشت.

“بزرگترین بانک استرالیا از تراکنشهای رمزارز محور حمایت میکند”

بانک کامن ولت استرالیا اولین و بزرگترین بانک در استرالیا خواهد بود که تبادلات رمزارز محور را در شبکه بانکی فعال می کند. این بانک اعلام کرده که با صرافی بین المللی ارزهای دیجیتال گمینی (Gemini) و شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis برای راه اندازی این خدمات رمزارز محور جدید خود همکاری میکند. این خدمات قرار است در هفته‌های آتی، وارد فاز آزمایشی خود شده و در دسترس تعداد محدودی از مشتریان قرار گیرد و انتظار می‌رود که خدمات تبادلات ارز دیجیتال این بانک در سال 2022 به طور کامل راه‌اندازی شود.

مت کامین، مدیر اجرایی این بانک گفت که این بانک می تواند نقش اساسی در بازار ارزهای دیجیتال برای رفع “نیازهای رو به رشد مشتریان” ایفا کند. موسسه بلاک چین استرالیا نیز بر این باور است که چهار بانک بزرگ دیگر در این کشور از جمله بانک ملی استرالیا (NAB) و بانک وست پک (Westpac) نیز بزودی در این مسیر قدم خواهند گذاشت.

برایان جانسون، تحلیلگر بانکی موسسه جفریز نیز اخیرا اقدام بانک کامن ولت استرالیا برای فعال کردن معاملات ارزهای دیجیتال را قدمی «واقعاً هوشمندانه» توصیف کرده، زیرا این بانک مشتریان جوان و علاقه مند زیادی دارد. علاوه بر این، او گفت: “جذب کاربران بیشتر با ارائه خدمات متنوع تر در اپلیکیشنهای بانکی، باعث افزایش سطح وفاداری مشتریان بانکها شده و ارزش افزوده بلندمدت ایجاد میکند.”

اقدام این بانک استرالیایی در جهت ایجاد امکان معاملات رمزارز محور نشان دهنده بالا رفتن میزان اعتماد عمومی به پتانسیل بلندمدت اینگونه دارایی های جدید است. در حال حاضر حدود 8 درصد از جمعیت استرالیا در این حوزه سرمایه گذاری کرده اند و میزان تقاضا در این کشور روند رو به رشدی دارد. 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان