وبلاگ

تشدید فروش ارزهای دیجیتال با کاهش کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال به زیر 2 تریلیون دلار تقویت شد

Crypto Selloff market
رمز ارزها

تشدید فروش ارزهای دیجیتال با کاهش کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال به زیر 2 تریلیون دلار تقویت شد

به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال با تشدید بیشتر احساسات نزولی بازار، بسیار نگرانند. ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال امروز با کاهش 3.5 درصدی دیگر، برای اولین بار از سپتامبر 2021 به زیر 2 تریلیون دلار سقوط کرد.

قیمت بیتکوین تا این لحظه 5 درصد دیگر کاهش یافته و در نزدیکی ناحیه حمایتی حیاتی 3500 تا 41000 دلار قرار گرفته است. اگر این سطح حمایتی مهم نتواند جلوی روند ریزشی بیتکوین را بگیرد، میتوان انتظار ادامه این حرکت نزولی تا سطح 37300 دلار و حتی شاید تا سطوح 32000 و 28500 دلار را نیز داشت.

از سوی دیگر، شاخص ترس و طمع بیتکوین به پایین ترین حد خود از ماه جولای 2021 رسیده است که این مساله نشان دهنده ترس شدید در بازار است و می تواند به این معنای وجود فرصت برای خرید در کفهای عمیق باشد. بسیاری از تحلیلگران در فضای کریپتو بیان کرده اند که فروش فعلی بازار مشابه آنچه در تابستان 2021 مشاهده شد، است. با این حال، برای تأیید این موضوع، بیتکوین باید از سطوح فعلی علایم بازگشتی از خود نشان دهد.

از سوی دیگر، اعتراضات شدید اخیر در قزاقستان منجر به قطع اینترنت در سراسر این کشور شده است. با دانستن این واقعیت که قزاقستان 15٪ از کل هش ریت بیتکوین را در اختیار دارد، این مساله بسیار مهمی برای بیتکوین محسوب میشود. اگر ماینرهای این منطقه پس از اتصال مجدد اینترنت اقدام به فروش بیتکوین بصورت عمده کنند، تاثیرات منفی زیادی بر بازار بیتکوین خواهند گذاشت. منتقدانی مانند پیتر شیف در حال حاضر انتظار دارند قیمت بیت کوین به 15000 دلار برسد.

سقوط بازار آلتکوین شدیدتر از بیت کوین است

به نظر می رسد حرکتهای اصلاح قیمتی در فضای آلتکوین ها بسیار شدیدتر از آنچه امروز در بیتکوین می بینیم باشد. دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان، اتریوم (ETH)، با سقوط به زیر سطح 3250 دلار، 6 درصد دیگر کاهش قیمت را تجربه کرد.

سایر آلتکوین ها نیز اصلاحات قیمتی عمیق تری را تجربه می کنند. قیمت سولانا 8 درصد دیگر کاهش یافت و به زیر 140 دلار رسید که این سطح قیمتی تقریباً 40 درصد اصلاح نسبت به بالاترین سقف قیمتی را نشان میدهد.

از سوی دیگر، رمزارز بومی لونا (LUNA/Terra)، تا سطح 67.9 دلار سقوط کرد که این سقوط قیمتی نیز یک حرکت اصلاحی بزرگ (حدودا 35 درصدی) از بالاترین سقف قیمتی (106 دلار) در این رمزارز را نشان میدهد.

اصلاحات اخیر بازار ارزهای دیجیتال به دنبال اصلاحات در وال استریت و پس از تصمیمات اخیر فدرال رزرو مبنی بر تسریع کاهش سقف بازخرید اوراق قرضه ایالات متحده و همچنین افزایش نرخ بهره حتی زودتر از مواعد پیش بینی شده صورت گرفت.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان