وبلاگ

مدیران بانکی معتقدند بیت کوین، اتریوم و ریپل تا سال 2026 جایگزین ارزهای فیات (ارزهای دولتی) خواهند شد

Hyperbitcoinization
رمز ارزها

مدیران بانکی معتقدند بیت کوین، اتریوم و ریپل تا سال 2026 جایگزین ارزهای فیات (ارزهای دولتی) خواهند شد

تعداد زیادی از مدیران بانکی فکر می کنند که بیت کوین و آلت کوین ها میتوانند به طور گسترده ای قابل استفاده باشند و مهمتر از آن اینکه از استقبال گسترده ای در میان عموم مردم برخوردارند. پیش بینی می شود طی پنج تا ده سال آینده، عملیات استاندارد سازی سیستم مالی بر اساس بیتکوین نهایی سازی شود. (بعد از افتی قیمتی که در ماه می 2021 در  ارزهای رمزنگاری شده بوجود آمد، در مجموع حدود یک تریلیون دلار به سرمایه بازار ارزهای دیجیتال اضافه شد و این ارزها از ماه جولای رشد مجدد قیمتی قابل توجهی را تجربه کردند)

عامل اصلی حرکت صعودی اخیر بازار رمزارزها را میتوان ناشی از صعود قیمتی رمزارز برتر بازار (بیتکوین) به بالای 50000 دلار دانست. آلتکوین هایی مانند اتریوم، بایننس کوین، کاردانو و ریپل در رقابت با بیتکوین رشد قیمتی جدیدی را تجربه کردند و همین مساله مذاکرات و گمانه زنیها درباره شروع عملیات استاندارد سازی سیستم مالی بر اساس بیتکوین را در میان معامله گران و سرمایه گذاران رمزارزها، کلید زده است. نظرسنجی اخیر نشان میدهد که اکثر مدیران بانکی تصور میکنند که بیت کوین و دیگر دارایی های دیجیتالی مانند اتریوم، بایننس کوین، کاردانو و ریپل، این پتانسیل را دارند که طی پنج تا ده سال آینده جایگزین ارزهای فیات مانند دلار آمریکا شوند. 

موسسه دلوتی (Deloitte ) در گزارش اخیر خود فاش کرد که 76 درصد از متخصصان امور مالی معتقدند، بیت کوین و ارزهای دیجیتال می توانند جایگزین ارزهای فیات در پنج تا ده سال آینده شوند. در ادامه این گزارش آمده است: “آینده سیستم مالی دنیا در حال رخ دادن است. مشارکت در عصر دارایی های دیجیتال یک گزینه نیست و اجتناب ناپذیر است.”

در مقابل، وزیر دارایی سابق یونان (یانیس واروفاکیس) اظهار داشت: “با توجه به عرضه ثابت رمزارزها و با توجه به این واقعیت که هیچ مکانیزمی برای تعیین اینکه مثلا چه کسی چه تعداد بیت کوین دریافت می کند وجود ندارد و این دارایی ها با این شکلی که هستند به احتمال زیاد نوعی فئودالیسم ایجاد می کنند که صرفا توسط دارندگان این دارایی ها اداره می شود. لذا، ارزهای رمزنگاری شده بانکهای مرکزی و پول دیجیتالی راهی است که باید دیر یا زود در آن قدم گذاشت. این راهکار به مانند یک تیر و 2 نشان است.”

نظرات واروفاکیس مشابه نظرات سیاستگذاران صندوق بین المللی پول (IMF) است. با این حال ، تحولات اخیر و نظرسنجی ها نشان داد که مدیران بانکی پذیرفته اند که نقطه آغاز عملیات استاندارد سازی سیستم مالی بر اساس بیتکوین در راه است و منتظر مشاهده استقبال عمومی از این مساله هستند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان