وبلاگ

سر جان کانلیف، معاون بانک مرکزی انگلستان درباره بی ثباتی بازار رمزارزها هشدار داد و از این بازار به عنوان یک “تهدید” یاد کرد

Cunliffe BOE
اخبار رمز ارزها

سر جان کانلیف، معاون بانک مرکزی انگلستان درباره بی ثباتی بازار رمزارزها هشدار داد و از این بازار به عنوان یک “تهدید” یاد کرد

معاون بانک انگلستان، سر جان کانلیف، موضع محافظه‌کارانه و سنتی را نسبت به حوزه ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است و مدعی است که ارزهای دیجیتال با توجه به رشد سریع این صنعت، هر روز به تهدید بزرگ‌تری برای ثبات مالی جهانی تبدیل می‌شوند. بر همین اساس، او در پایان صحبتهایش ازقانون گذاران این کشور درخواست اقدام فوری علیه گسترش رمزارزها را داشت. وی همچنین خاطرنشان کرد که ارزهای دیجیتال در حال نفوذ گسترده به سیستم اقتصادی سنتی بین المللی و بی ثبات کردن این سیستم است و به همین دلیل قانونگذاران باید سریعا اقدامات لازم را علیه این اتفاق اتخاذ کنند.

وی گفت: “من فکر میکنم که رمزارزها در حال حاضر هنوز ثبات مالی بین المللی را به خطر ننداخته اند، اما این بازار در حال حاضر با رشد حیرت آوری به مسیر خود ادامه میدهد و در حال ادغام بیشتر با مقوله ای است که من می توانم آن را سیستم مالی سنتی بنامم. بنابراین ما در حال نزدیک شدن به مرحله ای هستیم که خطر بی ثباتی در اثر این ادغام نزدیک تر می شود. من فکر می‌کنم قانون‌گذاران باید به شدت در مورد آنچه در حال رخ دادن است نگران باشند.”

“ارزهای دیجیتال و شبکه جدید متاورس در حال ظهور به عنوان موسسات مالی عصر جدید هستند”

سر کانلیف همچنین به پروژه جدید شرکت فیس‌بوک (که اخیرا نام خود را به متا تغییر داده) اشاره کرد و گفت که این پروژه عملا شرایط را برای جایگزینی شرکتهای بزرگ فن آوری (به عنوان نسل جدید ارائه دهندگان خدمات مالی دیجیتال) با بانک‌ها تسهیل میکند. او خاطرنشان کرد که شبکه متا در حال گذراندن فرآیندی است تا ارزهای دیجیتال بومی خود مانند Diem و موارد دیگر را در همکاری‌ با شرکتهای بزرگ فن آوری راه‌اندازی کند، که این امر به معنای بیشتر تبدیل شدن این شبکه و این شرکتها به نسل جدیدی از موسسات مالی است. با این حال، کانلیف مدعی شد که هنوز زمان کافی برای غلبه بر اینگونه تغییرات وجود دارد و قانونگذاران میبایست تا دیر نشده اقدامات لازم را اتخاذ کنند اقدام کنند.

وی افزود: “شرایط جدیدی برای ظهور بازیکنان جدید در حوزه خدمات مالی بوجود آمده است، از جمله برخی از پلتفرم های بزرگ فناوری و برخی از پلتفرم های رسانه های اجتماعی که در فکر ظهور و ایجاد پول دیجیتال بومی جدید خود هستند. اما من فکر میکنم که این پروژه ها هنوز در ابتدای راه خود هستند و هنوز وقت برای مقابله با چنین خطری وجود دارد.

در حالی که این اقتصاددان مشهور بریتانیایی از اقتصاد سنتی دفاع می کند، رشد ارزهای دیجیتال همچنان اجتناب ناپذیر به نظر می آید. به همین دلیل، قانون‌گذاران میبایست یا قوانین نظارتی مناسب و مالیات‌ را بر فعالیتهای حوزه رمزارزها وضع کنند و یا مانند چین، مواضع سختگیرانه ای در مقابل این صنعت نوظهور داشته باشند. با این وجود، به نظر می آید که صنعت مالی غیر متمرکز و ارزهای دیجیتال همیشه راهی برای ادامه فعالیت خود ( با یا بدون قوانین نظارتی) پیدا خواهد کرد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان