وبلاگ

مروری بر برخی وقایع اقتصادی

financial commentary
اخبار

مروری بر برخی وقایع اقتصادی

ایلات متحده آمریکا: ادامه رشد اقتصادی در ایالات متحده با وجود ظهور موج جدید شیوع گونه دلتا ویروس کرونا:

رشد اقتصادی در ایالات متحده، حتی در شرایطی که موج جدید شیوع گونه دلتا ویروس کرونا ممکن است منجر به کاهش شاخص هزینه کرد مصرف کنندگان در آمریکا شود، همچنان روند صعودی دارد. از طرفی ضرورت بازگردانی ظرفیت انبارهای کالاها به میزان قبل از شروع پاندمی کرونا کاملا محسوس است، حتی اگر در اثر این برنامه قیمت کالاها و به طبع هزینه مصرف کننده ها کمی بیشتر شود. وضعیت بازار مسکن در حال بهبود است و قیمت ها به صورت محسوس در حال افزایش هستند.

بین المللی: اقتصاد اروپا همچنان در حال رشد است:

پس از رشد اقتصادی که اروپا در سه ماهه دوم تجربه کرد، شاخص میزان خرید صنایع و کسب و کارها در ماه آگوست نشان می دهد که این رشد اقتصادی در سه ماهه سوم نیز ادامه داشته است و انتظار میرود تولید ناخالص داخلی 3 ماهه سوم اروپا در سه ماهه چهارم 2.5 درصد دیگر افزایش داشته باشد.

نرخ بهره آمریکا:

با وجود سخنان دوپهلو دیروز جرمی پاول در مورد شروع برنامه کاهش سقف بازخرید اوراق قرضه آمریکا و تمام اما و اگرهای 24 ساعت گذشته، به نظر میرسد شورای سیاستگذاری فدرال رزرو همچنان امیدوار به شروع این برنامه تا پایان سال جاری میلادی است. گزارش بازار کار در ماه آگوست (که قرار است جمعه 3 سپتامبر منتشر شود) میتواند سیگنال مهمی به فدرال رزرو برای شروع این برنامه محسوب شود.

بازار اعتباری آمریکا:

1 سال گذشته را میتوان سال پرباری برای جذب سرمایه و انجام معاملات اعتباری در بازار اعتباری آمریکا دانست و در این مدت شاهد افزایش تقاضا برای وامهای بر مبنای وثیقه (CLOs) بودیم که این افزایش تقاضا به علت پایین بودن نرخ بهره در دوره شیوع پاندمی کرونا بود. شرایط دریافت وام کم بهره نقدینگی ارزان را در اختیار شرکتها قرار داد که این امر باعث حمایت از جریان معاملات بازار شد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان