وبلاگ

چرا خرید اتریوم در شرایط کنونی می تواند انتخاب بهتری نسبت به سولانا باشد

ETH vs SOlana
رمز ارزها

چرا خرید اتریوم در شرایط کنونی می تواند انتخاب بهتری نسبت به سولانا باشد

اخیرا، سولانا توانسته توجه سرمایه گذاران بسیاری را از روی کاردانو برداشته و به خود، به عنوان اصلی ترین رقیب اتریوم، جلب کند بطوریکه با رشد خیره کننده اخیر خود تواسته به لیست 5 ارز دیجیتال برتر بازار صعود کرده و جایگاه خود را بعنوان اصلی ترین رقیب اتریوم تثبیت کند.

با وجود رشد قیمتی شگفت انگیز این توکن طی یک ماه گذشته، برخی از عوامل بنیادی نشان می‌دهند که سرمایه گذاری بر روی اتریوم در شرایط کنونی همچنان می‌تواند سود بیشتری به نسبت سرمایه گذاری بر روی سولانا برای سرمایه گذاران به ارمغان بیاورد. با بررسی نمودار سه ماه گذشته قیمت این 2 رمزارز میتوان به این نکته پی برد که، روند حرکتی قیمت سولانا تابعی از روند قیمت اتریوم بوده. با این حال، به نظر می رسد رشد قیمتی اتریوم از سرعت بالاتری برخورداد بوده است.

با این حال، با توجه به نمودار درآمد شبکه (یعنی هزینه‌های پرداختی به پروتکل ها و ماینرها) اتریوم در مقابل سولانا، به نظر می‌رسد اتریوم در مبحث درآمد زایی با اختلاف زیادی سولانا را شکست می‌دهد. درآمد انباشته اتریوم از زمان آغاز به کار به عدد 8.8 میلیارد دلار رسیده است در حالی که درآمد سولانا در عدد ناچیز 16.4 میلیون دلار قرار دارد که نشان دهنده پتانسیل درآمدزایی 500 برابر شبکه اتریوم در مقابل سولانا است. با این حال، با توجه به اینکه سابقه حضور اتریوم در بازار بسیار بیشتر از سولانا است، چنین مقایسه کلی ای ممکن است خیلی منصفانه نباشد.

با این وجود، نمودار هفتگی میزان درآمدزایی شبکه اتریوم عدد 471 میلیون دلار را در مقابل 1.6 میلیون دلار درآمد شبکه سولانا نشان میدهد و واضح است که اتریوم با اختلاف زیادی برنده است.

“به نظر می‌رسد قیمت کنونی سولانا با توجه به میزان درآمد و سهم بازار این شبکه، بالاتر از ارزش واقعی این توکن است”

بر مبنای فرمول محاسبه ارزش بر اساس درآمد و سهم بازار، به نظر می‌رسد خرید سولانا در شرایط کنونی گران‌تر از اتریوم باشد چون ضریب ارزش سولانا بر اساس درآمد و سهم بازار کنونی این توکن در عدد 1500 قرار دارد حال آنکه این ضریب برای اتریوم در عدد 25 قرار دارد.

در همین رابطه، جفری ژنگ، تحلیلگر بازار رمزارزها اخیرا اذعان داشته: “رشد خیره کننده اخیر سولانا نشان می دهد که این توکن به طور قابل توجهی انتظارات مثبت تری در روند رشد قیمتی خود به نسبت جایگاه واقعی خود دارد.”

پیوستن تعداد زیادی از توسعه دهندگان شبکه اتریوم به شبکه سولانا را نیز میتوان به عنوان یکی دیگر از عوامل اصلی رشد شدید قیمتی اخیر و تنگتر شدن رقابت بین این 2 رمزارز دانست. هزینه بالاتر توسعه در شبکه اتریوم را میتوان به عنوان اصلی ترین انگیزه مهاجرت توسعه دهندگان جدید به شبکه سولانا دانست.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان