وبلاگ

تحلیل چارت اتریم

ETH image
رمز ارزها

تحلیل چارت اتریم

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار روزانه در طی 2 هفته گذشته صرفا در محدوده قیمتی 2900 تا 3380 دلار در حال نوسان بوده است و در حال حاضر در حال نزدیک شدن به ضلع تحتانی الگو مستطیل روزانه خود میباشد. نمودار قیمت در این محدوده رنج از پشتابانی کمی برخوردار بوده و با کاهش حجم معاملات همراه شده است. لذا، احتمالا تا خارج شدن از این محدوده رنج خیلی مورد توجه معامله گران قرار نخواهد گرفت. از طرفی دیگر، با نزدیکتر شدن نمودار قیمت به ناحیه حمایتی روزانه (کف الگوی مستطیل) شاهد خروج نمودار روزانه قیمت از منطقه اوربوت خود و ظهور یک واگرایی مخفی در تایم فریم روزانه نیز هستیم.

با توجه به مطالب گفته شده، در حال حاضر 2 سناریو حرکت قیمتی میتوان برای اتریوم در نظر گرفت:

  • شکست ناحیه حمایتی روزانه به سمت پایین و ادامه حرکت نزولی به سمت بلاک تقاضا مهم روزانه (که همراستا با ناحیه طلایی فبیو نیز هست)
  • شکست ناحیه مقاومتی روزانه (3330 تا 3380 دلار) به سمت بالا و حرکت به سمت اهدف قیمتی مشخص شده در تصویر.

که با توجه به شرایط حرکت نمودار قیمت، رخ دادن سناریو دوم بسیار محتمل تر مینماید.

تحلیل چارت ۴ ساعته:

در تایم فریم ۴ ساعته نیز شاهد نزدیک شدن نمودار قیمت به میانگین متحرک 200 (که همراستا با ناحیه حمایتی مهم روزانه نیز هست) هستیم. از طرفی دیگر، با نزدیک شدن نمودار قیمت به کف الگوی مستطیل خود شاهد شکل گیری واگرایی در تایمهای 4 ساعته و 1 ساعته نمودار هستیم که همه این مسایل احتمال به وقوع پیوستن سناریو اول (احتمال شکست ناحیه حمایتی روزانه و ادامه روند نزولی بسمت بلاک تقاضا مهم روزانه) را بشدت تضعیف میکند.

به نظر روند حرکت قیمت اتریوم مومنتوم لازم برای شکست ناحیه حمایتی روزانه و ادامه روند نزولی بسمت بلاک تقاضا مهم روزانه را ندارد. با این حال مادامی که نمودار قیمت در حال حرکت در چهارچوب ناحیه رنج قیمتی خود (۲۹۵۰ تا ۳۳۶۵ دلار) است، ورود به هر گونه معامله اتریوم توصیه نمیشود.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان