وبلاگ

تحلیل چارت یورو به دلار استرالیا

EUR-AUD FLAG 2
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت یورو به دلار استرالیا

دوستان عزیز سلام

با تحلیل چارت یورو به دلار استرالیا در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار روزانه یورو به دلار استرالیا در حال حرکت در چهارچوب یک کانال بلند مدت صعودی است که بعد از اتمام آخرین موج اصلاحی خود، به ناحیه مقاومتی بسیار مهم هفتگی خود (که همراستا با ناحیه طلایی فیبو روزانه نیز هست) رسیده و در حال حاضر در این ناحیه متوقف شده و در حال آماده سازی جهت شروع حرکت بعدی خود میباشد.

نمودار روزانه قیمت در بالای ابر ایچیموکو و تمامی میانگینهای حرکتی مهم خود قرار دارد و در حال حاضر در حال ریتست EMA 21 روزانه است (نمودار قیمت از اواسط ماه می به این میانگین حرکتی واکنش نشان میداده و تا کنون نتوانسته آن را بشکند و همواره در بالای آن در حال حرکت بوده).

چارت ۴ ساعته:

نمودار قیمت در تایم فریم 4 ساعته به میانگین متحرک ساده 100 خود (که همراستا با ناحیه مقاومتی بسیار مهم هفتگی نیز هست) رسیده که به احتمال قوی قادر به شکست آن نخواهد بود. در تایم فریمهای ۴ واگرایی در حال شکل گیری است و در تایم 1 ساعته نیز واگرایی رخ داده و نمودار قیمت در منطقه اورسلد خودش قرار گرفته است.

از منظر فاندامنتال، یورو در سمت سنگین تر ترازو قرار میگیرد. رشد اقتصادی قاره سبز بعد از اجرای موفق کمپین واکسیناسیون سراسری، برداشته شدن محدودیتهای اجتماعی و بازگشایی گسترده کسب و کارها به علاوه شروع به کار صندوق بازیابی اقتصادی اروپا که میتواند کمک بزرگی به احیا اقتصادهای آسیب خورده باشد، کمک شایانی به رشد اخیر ارزش یورو داشته است. در مقابل هم میتوان از ضعف دلار استرالیا به دلایلی همچون، قرنطینه سراسری اخیر از بیم موج جدید شیوع گونه دلتا بیماری کرونا، تنشهای ادامه دار سیاسی با چین، کند شدن نگران کننده رشد اقتصادی چین، نتایج مایوس کننده اخیر در مورد میزان ایجاد شغلهای جدید در استرالیا و همچنین رویکردهای محتاطانه بانک مرکزی استرالیا برای افزایش نرخ بهره، نام برد.

از منظر سنتیمنت نیز شاهد روند قدرت گرفتن یورو از اوایل ماه آگوست هستیم (به غیر از هفته گذشته که تعداد سفارشات فروش به طرز قابل توجهی، 39360 واحد، کاهش داشت هر چند میزان سفارشات فروش این ارز نیز کاهش معنا داری، 6350 واحد، پیدا کرد). با این حال، تعداد نت پوزیشنهای یورو همچنان در عدد مثبت 24630 واحد است و همچنان تعداد سفارشات خرید از تعداد سفارشات فروش این ارز بالاتر است. از طرفی دیگر، از اواسط ماه می شاهد کاهش ادامه دار تعداد نت پوزیشنهای دلار استرالیا در مقابل دلار آمریکا هستیم بصورتی که میزان نت پوزیشنها از مثبت 3002 واحد در اواسط می به عدد منفی 56600 واحد در هفته گذشته رسیده است. افزایش معنادار میزان سفارشات فروش در طی مدت ذکر شده نیز نشان دهنده عدم علاقه اکثر سرمایه گذاران برای خرید یا نگهداری دلار استرالیا است.

نتیجه نهایی: روند بلند مدت حرکت قیمت همچنان بسیار صعودی به نظر میرسد و احتمال مشاهده یک موج ایمپالس صعودی دیگر تا سطوح مشخص شده در تصاویر بالا (مخصوصا اهداف 1 و 2) بسیار زیاد است.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.​

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان