وبلاگ

تحلیل چارت یورو به دلار کانادا

EUR-CAD Flag
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت یورو به دلار کانادا

دوستان عزیز سلام

با تحلیل چارت یورو به دلار کانادا در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار روزانه یورو به دلار کانادا بعد از موج ایمپالس صعودی اخیری که داشت (تا سقف قیمتی قبلی که همراستا با میانگین متحرک ساده 200 روزانه نیز هست)، یک موج اصلاحی نزولی را آغاز کرد و با شکست ناحیه مقاومتی/حمایتی روزانه خود تا بلاک تقاضا روزانه خود سقوط داشت (که این واکنش قیمتی اعتبار بلاک تقاضا مشخص شده در تصویر را از ناحیه مقاومتی/حمایتی روزانه به مراتب بیشتر میکند). سپس واکنش قابل انتظاری به این ناحیه تقاضا از خود نشان داد و با تغییر روند مجددا به سمت ناحیه مقاومتی/حمایتی روزانه خود حرکت کرد و در حال حاضر در این ناحیه متوقف شده و در حال آماده سازی جهت شروع حرکت بعدی خود میباشد.

همچنین، نمودار روزانه اکنون در بالای ابر ایچیموکو و میانگینهای حرکتی  قرار دارد. با این تفاصیل، 2 سناریو میتوان برای ادامه حرکت نمودار قیمت یورو به دلار کانادا در نظر گرفت.

  • ادامه حرکت صعودی، شکست و ریتست ناحیه مقاومتی/حمایتی روزانه و سپس ادامه حرکت روند قیمت حداقل تا سقف قبلی قیمتی.
  • ریزش مجدد و ریتست بلاک تقاضا مهم روزانه و سپس شروع یک موج قوی ایمپالس صعودی تا اهداف مشخص شده در تصویر.

چارت ۴ ساعته:

نمودار قیمت در تایم فریم 4 ساعته نمودار قیمت در بالای تمامی میانگینهای متحرک مهم خود قرار دارد. در تایم فریم 1 ساعته نیز نمودار قیمت میانگین حرکتی ساده 200 خود را به سمت بالا شکسته و در حال حاضر در حال ریتست آن است.

از منظر فاندامنتال، یورو در سمت سنگین تر ترازو قرار میگیرد. رشد اقتصادی قاره سبز بعد از اجرای موفق کمپین واکسیناسیون سراسری، برداشته شدن محدودیتهای اجتماعی و بازگشایی گسترده کسب و کارها به علاوه شروع به کار صندوق بازیابی اقتصادی اروپا که میتواند کمک بزرگی به احیا اقتصادهای آسیب خورده باشد، کمک شایانی به رشد اخیر ارزش یورو داشته است.  در مقابل هم میتوان از اخبار اقتصادی ضعیف چند روز گذشته کانادا را داریم (افت شاخص خرده فروشی ماهانه، افت شاخص میانگین درآمد شرکتها، افت شاخص قیمت تولید کننده و همچنین روند نزولی بلند مدت قیمت نفت از اوایل ماه جولای). باید به این نکته نیز دقت داشت که اقتصاد کانادا تاثیرپذیری زیادی از اقتصاد آمریکا دارد، لذا رشد قریب الوقوع ارزش دلار آمریکا میتواند دلار کانادا را در موضع بهتری در مقابل دیگر ارزها قرار دهد.

از منظر سنتیمنت میتوان گفت وضعیت سنتیمنت بازار برای این 2 ارز تقریبا در یک حالت خنثی قرار دارد. .

نتیجه نهایی: با توجه به اهمیت بلاک تقاضا روزانه امکان مشاهده ریزش قیمت تا این سطح قبل از شروع یک موج ایمپالس صعودی دیگر اصلا بعید نیست. با این وجود شکست و ریتست ناحیه مقاومتی/حمایتی روزانه (وقوع سناریو اول) میتواند سناریو دوم را به کل بی اعتبار کند. بررسی واکنش نمودار قیمت در این 2 سطح از اهمیت بالایی برای ورود به یک معامله خرید برخوردار است.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.​​

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان