وبلاگ

تحلیل چارت یورو به فرانک سوییس

EUR-CHF Flag
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت یورو به فرانک سوییس

دوستان عزیز سلام

امروز با تحلیل چارت یورو به فرانک سوییس در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار روزانه یورو به فرانک سوییس بعد از تشکیل یک الگوی W فرم یا 2 کف یک موج ایمپالس صعودی داشته و با شکست خط گردن الگوی W فرم یا 2 کف روزانه خود به یک ناحیه مقاومتی بسیار مهم هفتگی (که همراستا با خط روند بلند مدت هفتگی، میانگین های متحرک 100 و 200 ساده روزانه و همچنین ابر ایچیموکو روزانه نیز هست) رسیده و در این ناحیه متوقف شده است و در حال تشکیل ناحیه تثبیت قیمتی خود است.

در حال حاضر و با توجه به موج نسبتا بلند صعودی اخیر به احتمال زیاد با مقاومت موجود در این ناحیه مقاومتی مهم مواجه شده، احتمال شکست این ناحیه مقاومتی بدون انجام یک موج استراحتی بسیار کم مینماید. لذا انتظار میرود شاهد شروع یک موج اصلاحی از نقطه کنونی حداقل تا خط گردن الگوی W فرم یا 2 کف روزانه و یا حتی یک موج اصلاحی عمیقتر تا بلاک تقاضا بسیار مهم روزانه (که همراستا با ناحیه طلایی فیبو روزانه نیز هست) باشیم. در مجموع هر چه این موج اصلاحی عمیقتر باشد میتوان انتظار داشت که نمودار قیمت قدرت بیشتری برای انجام یک موج ایمپالس صعودی جهت شکست این ناحیه مقاومتی بدست بیاورد.

چارت 4 ساعته:

در تایم فریم 4 ساعته شاهد شکل گیری واگرایی در سقف و قرار گرفتن نمودار قیمت در مرز منطقه اورسلد خودش هستیم و همچنین در تایم فریم 1 ساعته شاهد یک واگرایی شدید هستیم که همه و همه نشان از شروع قریب الوقوع یک موج اصلاحی میباشد.

در ثانی وضعیت نمودار قیمت احتمال مشاهده موج اصلاحی/نزولی مورد نظر را حداقل تا بلاک تقاضا بسیار مهم روزانه (که همراستا با ناحیه طلایی فیبو روزانه نیز هست) بسیار زیاد میکند.

نکته: در تعیین سطوح مقاومتی و پیش بینی روند حرکت نمودار قیمت از تکنیک تحلیل مولتی تایم فریم استفاده شده.

از منظر تحلیل فاندامنتال، رشد اقتصادی قاره سبز بعد از اجرای موفق کمپین واکسیناسیون سراسری، برداشته شدن محدودیتهای اجتماعی و بازگشایی گسترده کسب و کارها، کاهش نرخ بیکاری در اقتصادهای بزرگ اروپا (آلمان، فرانسه و اسپانیا)، افزایش نسبی نرخ تورم فرانسه و اسپانیا، افزایش تولید ناخالص فرانسه و آلمان، رشد شاخص تولید صنعتی (آلمان فرانسه و اسپانیا)، رشد شاخص خرید تولید کنندکان در آلمان و همچنین رشد شاخص اعتماد سرمایه گذاران به اقتصاد در اروپا به علاوه شروع به کار صندوق بازیابی اقتصادی اروپا که میتواند کمک بزرگی به احیا اقتصادهای آسیب خورده اروپا باشد، کمک شایانی به رشد اخیر ارزش یورو داشته است ولی در عین حال طی 10 روز گذشته نیز شاهد یک سری اخبار نه چندان خوب مثل افت شاخص خرده فروشی و شاخص ارایه خدمات در آلمان و اروپا نیز بودیم که البته با توجه به شرایط رو به رشد اقتصاد اروپا، خیلی نتوانستند بر روند رو به رشد یورو تاثیر بگذارند. از طرفی با وجود سیاستهای محتاطانه بانک مرکزی سوییس، این کشور اخیرا رخدادهای اقتصادی مثبتی را تجربه کرده از جمله، رشد 470 میلیون دلاری تراز تجاری سوییس، کاهش ذخایر ارزهای خارجی سوییس، نرخ بیکاری بهتر به نسبت دیگر کشورها (2.9%)، افزایش 0.2 درصدی نرخ تورم و افزایش شاخص تولید کننده در این کشور. با این حال شاهد افت 0.1 درصدی تولید ناخالص داخلی و همچنین افت شدید 4.6 درصدی شاخص خرده فروشی این کشور در طی ماه گذشته نیز بودیم. در مجموع میتوان گفت که قدرت یورو با اختلاف کمی برجسته تر از فرانک سوییس به نظر میرسد.

از منظر تحلیل سنتیمنت نیز میتوان شرایط این 2 ارز در مقابل یکدیگر را خنثی تعریف کرد.

نتیجه نهایی: انتظار میرود شاهد یک موج اصلاحی عمیق از منظقه قیمتی کنونی حداقل تا ناحیه قیمتی 1.07900 تا 1.07750 باشیم و سپس شاهد شکل گیری یک موج ایمپالس صعودی قوی دیگر خواهیم بود.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان