وبلاگ

تحلیل چارت یورو به دلار نیوزلند

EUR-NZD Flag
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت یورو به دلار نیوزلند

دوستان عزیز سلام

امروز با تحلیل چارت یورو به دلار نیوزلند در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار روزانه یورو به دلار نیوزلند همچنان در حال حرکت در یک کانال بلند مدت صعودی است که یکبار نیز سعی در شکست آن داشته اما موفق نشده. پس از موج صعودی اخیر که تا سطح قیمتی 1.71600 (که در محدوده بالاترین سقف قیمتی در 6 ماه گذشته قرار دارد) ادامه داشته، نمودار قیمت موج اصلاحی خود را شروع کرده که این موج اصلاحی تا ناحیه حمایتی روزانه (که همراستا با سطوح طلایی فیبو روزانه نیز هست) ادامه یافته. با توجه به کاهش حجم در طول این موج اصلاحی، میتوان گفت که روند اصلاحی اخیر در حال تحلیل مومنتوم است که این امر امکان شکست ناحیه حمایتی روزانه را بسیار کم میکند. لذا انتظار بر این است که با تشکیل یک محدوده تثبیت قیمتی در این ناحیه شاهد شروع موج ایمپالس صعودی بعدی باشیم.

چارت 4 ساعته:

در تایم فریم 4 ساعته و 1 ساعته شاهد وقوع واگرایی مخفی هستیم و نمودار قیمت در تایم فریم 1 ساعته در اورسلد شدید قرار دارد.

از منظر سنتیمنت، میتوان گفت که در مجموع یورو از قدرت به مراتب بیشتری به نسبت دلار نیوزلند برخوردار است. ریزش شدید تعداد نت پوزیشنهای دلار نیوزلند در 6 هفته گذشته (به علت تصمیمات محتاطانه اخیر بانک مرکزی این کشور و همچنین افت روند رشد اقتصادی چین) و در مقابل افزایش قابل توجه تعداد نت پوزیشنهای یورو در همین مدت خود گواه قدرت به مراتب بالاتر یورو به نسبت دلار نیوزلند است و پیش بینی میشود یکه تازی اخیر یورو ادامه دار باشد.

برخلاف همه انتظارها بانک مرکزی نیوزلند نرخ بهره را بدون تغییر اعلام کرد” و “نگرانیها در مورد افزایش محدودیتهای نظارتی و کاهش رشد اقتصادی چین” را نیز مطالعه بفرمایید

نتیجه نهایی: با توجه به موارد ذکر شده در بالا، روند بلند مدت قیمت در این اینسترومنت همچنان صعودیست. لذا احتمال شروع موج ایمپالس صعودی بعدی از منطقه قیمتی کنونی بسیار زیاد است.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.​​

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان