وبلاگ

تحلیل تکنیکال نمودار یورو به پوند انگلستان

EURGBP
تحلیل های تکنیکال

تحلیل تکنیکال نمودار یورو به پوند انگلستان

دوستان عزیز سلام

امروز با تحلیل تکنیکال چارت یورو به پوند انگلستان در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار روزانه یورو به پوند انگلستان در حال تست یک ناحیه مقاومتی بسیار مهم روزانه است که دیروز سعی در شکست این ناحیه حمایتی داشته ولی همانطور که در تصویر بالا مشخص شده، موفق به این عمل نشده است. RSI و MACD واگرایی های مهمی را در تایم فریمهای ماهانه و هفتگی نشان میدهند که نشان دهنده احتمال زیاد مشاهده یک روند بازگشتی بزرگ تا اهداف مشخص شده در تصویر (مخصوصا هدف شماره 2) است. در وضعیت کنونی نمودار قیمت، مومنتوم کافی برای شکست ناحیه حمایتی مهم روزانه مشاهده نمیشود.

به احتمال قوی در بلند مدت، بعد از شروع حرکت بازگشتی اشاره شده، نمودار قیمت با شکست خط روند روزانه خود تا محدوده مقاومتی هدف 1 حرکت کرده و سپس با یک انجام یک موج اصلاحی، یک الگوی سر و شانه معکوس تشکیل میدهد و بعد از آن رشد قیمتی خود را حداقل تا محدوده مقاومتی بعدی (هدف 2) ادامه خواهد داد.

چارت 4 ساعته:

در چارت 4 ساعته شاهد تشکیل الگوی کنج افزایشی هستیم. همچنین شاهد تکمیل یک منطقه کانسولیدیشن قیمتی در ناحیه حمایتی مهم روزانه میباشیم که انتظار میرود بعد از شکست این ناحیه و الگوی کنج اشاره شده، شاهد رشد قیمت تا نواحی مقاومتی مشخص شده باشیم. همچنین شاهد واگرایی شدید در تایم فریمهای 1 و 4 ساعته نیز هستیم.

نکته: در تعیین سطوح مقاومتی و پیش بینی روند حرکت نمودار قیمت از تکنیک تحلیل مولتی تایم فریم استفاده شده.

از منظر تحلیل فاندامنتال (با توجه به دلایل اشاره شده در مقالات برخی اتفاقات هفته پیش رو و بررسی عملکرد احتمالی پوند بعد از انتشار اخبار مهم اقتصادی امروز انگلستان) و سنتیمنت بازار نیز با یورویی که به نظر قدرتمندتر است روبرو هستیم. درست است که سفارشات خرید یورو در 4 هفته گذشته روندی کاهشی به خود گرفته بود اما افت شدید سفارشات فروش یورو در همین مدت را نیز نمیتوان ندیده گرفت. از طرفی پوند انگلیس هم در 4 هفته گذشته روند کاهشی قابل توجهی در ثبت سفارشات خرید داشته و در مقابل رشد چشمگیری در سفارشات فروش این ارز شکل گرفته  بصورتی که در 3 هفته متوالی پیشین رکوردهای منفی در میزان نت پوزیشنهایش ثبت شده است و این بسیار قابل تامل است.

نتیجه نهایی: احتمال مشاهده تغییر روند و حرکت صعودی قیمت تا نواحی مقاومتی مشخص شده بسیار بالاست.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا از حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان