وبلاگ

تحلیل چارت یورو به ین ژاپن

eurjpy flag
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت یورو به ین ژاپن

دوستان عزیز سلام

امروز با تحلیل چارت یورو به ین ژاپن در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

چارت هفتگی:

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصاویر بالا پیداست نمودار هفتگی یورو به ین ژاپن در حال حرکتی نوسانی در یک کانال صعودی بسر میبرد و در حال حاضر در حال نزدیک شدن به کف کانال صعودی خود (که همراستا با یک ناحیه حمایتی بسیار مهم ماهانه و همچنین ناحیه طلایی فیبو ماهانه است) میباشد. علاوه بر این، واگرایی مخفی در تایم فریم هفتگی مشاهده میشود که از اهمیت بالایی برخوردار است.

در تایم فریم روزانه نمودار یورو به ین ژاپن، شاهد یک روند ادامه دار نزولی به سمت ناحیه حمایتی بسیار مهم ماهانه (که همراستا با ناحیه طلایی فیبو ماهانه است) هستیم که این حرکت از ابتدای شروع این موج اصلاحی به خط روند خود واکنش دقیق نشان داده (6 بار در طول مسیر) و به همین دلیل اعتبار این خط روند بالاست لذا شکست و ریتست این خط روند جهت تصمیم گیری برای معامله از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. در ثانی، واگرایی شدیدی در تایم فریم روزانه مشاهده میشود (و این واگرایی با نزدیک شدن نمودار قیمت به منطقه مهم حمایتی ماهانه در حال شدیدتر شدن است) که نمیتوان به آسانی از کنارش گذشت. همچنین، با نزدیک شدن هر چه بیشتر نمودار قیمت به منطقه حمایتی مهم مذکور، شاهد کاهش تدریجی حجم معاملات هستیم.

چارت 4 ساعته:

همانطور که در تصویر بالا پیداست، شاهد شکل گیری یک الگوی کنج افزایشی در تایم 4 ساعته نیز هستیم که میتوان نوسانات قیمت در حیطه این کنج افزایشی را تا ناحیه مهم حمایتی مشخص شده به راحتی متصور شد. در صورت شکست این الگو به سمت بالا و ریتست سقف این الگو توسط نمودار قیمت میتوان از آن به عنوان پایان موج اصلاحی بلند مدت، تغییر روند و شروع یک موج ایمپالس صعودی حداقل تا سطح سقف قبلی روزانه (هدف 1 در تصویر) تعبیر کرد.

نکته: در تعیین سطوح مقاومتی و پیش بینی روند حرکت نمودار قیمت از تکنیک تحلیل مولتی تایم فریم استفاده شده.

از منظر فاندامنتال، درست است که تصمیمات بسیار محتاطانه بانک مرکزی اروپا در 2 ماهه گذشته باعث بوجود نیامدن انگیزه کافی در میان سرمایه گذاران بوده اما در 6 ماهه گذشته شاهد رشد مناسب اقتصادی در حوزه کشورهای اروپایی (اگر نتایج شاخص پیش بینی صاحبان صنایع آلمان از رشد اقتصادی 6 ماهه آینده که افت شدیدی عمدتا به علت شروع موج جدید همه گیری و احتمال تصویب سیاستهای جدید اقتصادی در چین داشت را ندید بگیریم) بودیم که این مساله گمانه زنی ها در مورد قدرت گرفتن یورو در آینده ای نزدیک، بعد از مدت طولانی در موضع ضعف بودن، را افزایش داده است. از طرفی اقتصاد ژاپن نیز در طی 6 ماه گذشته تحت تاثیر شدید همه گیری ویروس کرونا و سیاستهای انقباضی بانک مرکزی این کشور (در حالی که شاهد طرح برنامه کاهش سیاستهای حمایتی از طرف دیگر کشورها هستیم) بوده که این امر باعث از دست رفتن میزان زیادی از ارزش ین ژاپن در مقابل دیگر ارزها شده است و گزارشات بانک مرکزی این کشور نیز تا کنون چشم انداز روشنی در مقابل سرمایه گذاران قرار نداده است.

از منظر تحلیل سنتیمنت، یورو در موقعیت تقریبا خنثی قرار گرفته اما ین ژاپن بعد از 6 هفته متوالی کاهش سفارشات فروش در گزارش هفته پیش با افزایش بسیار زیاد 12000 سفارش فروش مواجه شد و این مساله دیر یا زود تاثیر منفی دیگری بر ین ژاپن خواهد داشت. در نتیجه میتوان اظهار داشت که در حال حاضر، اقبال عمومی سرمایه گذاران به یورو بیشتر از ین ژاپن است.

نتیجه نهایی: احتمال شروع یک موج ایمپالس صعودی بعد از رسیدن نمودار قیمت به ناحیه مهم حایتی ماهانه (127.000 تا 128.000) بسیار زیاد است.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان