وبلاگ

تحلیل تکنیکال نمودار یورو به دلار آمریکا

EUR-USD Flag
تحلیل های تکنیکال

تحلیل تکنیکال نمودار یورو به دلار آمریکا

دوستان عزیز سلام

امروز با تحلیل تکنیکال چارت یورو به دلار آمریکا در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

نمودار روزانه یورو به دلار آمریکا پس از اتمام حرکت صعودی شدید خود و تشکیل یک الگو M (البته نامتقارن) در تایم فریمهای بالا، روند ریزشی خود را از نقطه 1.22600 (که خود یک ناحیه مقاومتی مهم ماهانه محسوب میشود) آغاز کرد و این ریزش را تا سطح حمایتی مهم و روانی 1.17000 ادامه داده است. همانطور که در تصویر بالا پیداست، کف حمایتی 1.17000، در گذشته منطقه عرضه بسیار قدرتمندی بوده که در 4 ماه پیش وقتی قیمت به این سطح رسید با قدرت زیادی به سمت بالا فرستاده شد که این مطلب بیانگر اهمیت این سطح حمایتی است. (هر چند اتفاقات گذشته بازار را نمیتوان به هیچ وجه به عنوان ضمانتی برای تکرار واکنش بازار در زمان حال یا آینده دانست اما ایجاد تقاضا سنگین 4 ماه گذشته توسط اسمارت مانی در این سطح را نیز نمیتوان ندیده گرفت)

همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار قیمت در موج نزولی آخر خود به سمت محدوده 1.17000 با کاهش حجم روبرو بوده و بعد از رسیدن به این سطح حمایتی با تشکیل یک کندل صعودی روزانه (که افزایش نسبی حجم نسبت به روزهای قبل داشته) به آن واکنش نشان داده که این مطلب خود بیانگر فعال شدن میزان قابل توجهی از سفارشات خرید بعد از برخورد نمودار قیمت به این سطح حمایتی است. مازاد بر این، مشاهده واگرایی در تایم فریمهای بالا را نیز میتواند سیگنال مثبتی بر احتمال مشاهده یک حرکت صعودی حداقل تا سقف قبلی در نمودار روزانه باشد. در مجموع به نظر می آید نمودار قیمت فعلا مومنتوم لازم برای شکست این ناحیه حمایتی به سمت پایین را ندارد و برای شکست این ناحیه میبایست با یک موج صعودی دیگر مومنتوم و لیکوییدیتی لازم جهت شکست این سطح را در سطوح مقاومت بالاتر بدست آورد لذا به احتمال زیاد حرکت صعودی خود را حداقل تا سطح مقاومت قبلی خود (1.19000 و یا حتی بالاتر) ادامه خواهد داد.

در تایم فریم 4 ساعته نیز شاهد شکست و ریتست یک الگوی کنج افزایشی هستیم (ضلع فوقانی این کنج همراستا با ناحیه مهم حمایتی/عرضه 1.17000 است).

نکته: در تعیین سطوح مقاومتی و پیش بینی روند حرکت نمودار قیمت از تکنیک تحلیل مولتی تایم فریم استفاده شده.

از منظر تحلیل فاندامنتال، سقوط نسبی ارزش یورو در چند روز گذشته را میتوان با تصمیمات محتاطانه (داویش) بانک مرکزی اروپا، سقوط دور از انتظار شاخص اقتصادی ZEW آلمان (مهمترین اقتصاد اروپا) از عدد 61.2 تا 42.7 و همچنین دور جدید قرنطینه در چین (یکی از مهمترین بازارهای مقصد برای تولیدات آلمانی) که احتمالا باعث افت میزان صادرات و تولید در اقتصاد آلمان میشود دانست. از طرفی دیگر، افزایش ارزش شاخص دلار در 3 ماهه گذشته که در اثر روند افزایشی نرخ تورم ماهانه و همچنین بالارفتن نرخ بهره اوراق قرضه 10 ساله آمریکا بوده است را شاهد بودیم که این مسائل باعث سقوط قیمت این جفت ارز در 2 ماه گذشته بوده. با این حال به نظر میرسد تاثیرات اتفاقات ذکر شده در حال حاضر به تعادل رسیده است.

از منظر تحلیل سنتیمنت هم نشان از احتمال قدرت گرفتن نسبی و شاید موقتی یورو میرود زیرا روند ثبت سفارشات فروش یورو در مقابل دلار آمریکا، که از 7 هفته پیش روند صعودی به خود گرفته بود، در آمار منتشر شده هفته گذشته مقداری منفی به خود گرفت و در طی یک هفته گذشته 4331 سفارش فروش از بازار برداشته شده که نشان از اهمیت ناحیه حمایتی 1.17000 برای سرمایه گذاران بزرگ دارد.

نتیجه نهایی: همچنان ریسک شکست ناحیه حمایتی مهم 1.17000 به سمت پایین وجود دارد اما احتمال بازگشت قیمت و تشکیل یک موج صعودی بسیار محتمل تر است.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا از حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان