وبلاگ

تحلیل چارت یورو به دلار آمریکا

EURUSD FLAG
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت یورو به دلار آمریکا

دوستان عزیز سلام

امروز با تحلیل چارت یورو به دلار آمریکا در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار روزانه یورو به دلار آمریکا با رسیدن به سطح حمایتی روزانه خود (پایینترین کف از آخر ماه مارچ) سعی در شکست این سطح به سمت پایین داشت و این شکست در ابتدا با قدرت صورت گرفت اما با شروع هفته جدید نتوانست خود را در زیر ناحیه حمایتی مذکور نگه دارد و طی 2 روز گذشته دوباره به سمت بالای ناحیه مذکور حرکت کرد. بازگشت دوباره نمودار قیمت به بالای سطح یاد شده را میتوان به تلاش بازار ساز برای جمع آوری لیکوییدیتی موجود در زیر این ناحیه حمایتی نسبت داد و لذا انتظار مشاهده تغییر استراکچر و شروع یک ایمپالس قوی صعودی (همانند آنچه از اوایل آوریل امسال رخ داد) به هیچ وجه دور از ذهن نیست.

از طرفی دیگر، کمی پایینتر از این ناحیه حمایتی روزانه (1.17000 – 1.17300)، ناحیه بسیار مهم حمایتی ماهانه (در سطح روانی 1.16000 که پایینترین کف قیمتی از نوامبر 2020  نیز هست) قرار گرفته که احتمال تلاش بازار برای ریتست این ناحیه قبل از شروع هر گونه موج ایمپالس صعودی دیگری را به ذهن متبادر میکند. در ثانی، نمودار قیمت بعد از شکست الگوی کنج افزایشی که از تاریخ 18 ماه جون تا 26 ماه جولای تشکیل داده بود رشد خود را تا سطح قیمتی 1.19000 ادامه داد و سپس مجددا آرایش نزولی به خود گرفت و از آن موقع تا کنون در حال ریزش است و همچنان نتوانسته خط روند این حرکت ریزشی اخیر خود را بشکند.

چارت 4 ساعته:

بر این اساس، با 2 سناریو معاملاتی مختلف روبرو هستیم که شروع یک روند ایمپالس صعودی این اینسترومنت را در سطوح قیمتی 1.17000 و 1.16000 پیش بینی میکنند. لذا، بررسی رفتار نمودار قیمت در این 2 سطح از اهمیت بالایی برای تصمیم گیری جهت ورود به یک پوزیشن خرید برخوردار است.

نکته: در تعیین سطوح مقاومتی و پیش بینی روند حرکت نمودار قیمت از تکنیک تحلیل مولتی تایم فریم استفاده شده.

از منظر تحلیل سنتیمنت، بعد از سقوط بیش از 50 درصدی نت پوزیشنهای یورو که از اوایل جولای تا هفته اول آگوست ادامه داشت، اکنون شاهد افزایش بسیار قابل توجه 20720 واحدی سفارشات خرید در مقابل کاهش 3063 واحدی سفارشات فروش در گزارش هفته گذشته هستیم که تغییر اساسی مثبت در نظر فعالین بزرگ بازار را نشان میدهد. این تغییر رویه با توجه به وجود نمودار قیمت در محدوده حمایتی روزانه کنونی، احتمال رخداد سناریو بازار ساز برای جمع آوری لیکوییدیتی در حوالی این ناحیه و مشاهده شروع یک موج ایمپالس صعودی قدرتمند از این ناحیه را قوت میبخشد.

نتیجه نهایی: احتمال مشاهده شروع یک موج ایمپالس صعودی از ناحیه حمایتی روزانه کنونی بالاتر به نظر می آید. با این وجود، قبل از ورود به معامله همچنان باید نوسانات نمودار قیمت را بدقت زیر نظر داشت. اگر رشد قیمت تا سطح 1.18000 ادامه پیدا کند، خط روند نزولی میان مدت خود را بشکند و سپس به سمت ناحیه حمایتی روزانه (1.17000) بازگردد، میتوان بدنبال نقطه ورود مناسب برای یک پوزیشن خرید در این محدوده بود ولی اگر به خط روند میان مدت کنونی خود واکنش نشان داده و ریزش بلند مدت خود را تا حوالی سطح حمایتی بسیار مهم 1.16000 ادامه دهد، باید واکنش نمودار قیمت در این سطح را برای یافتن نقطه ورود مناسب زیر نظر داشت.

 

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان