وبلاگ

این ماه بیت کوین را فراموش کنید و این سه آلتکوین را تحت نظر بگیرید

altcoins
رمز ارزها

این ماه بیت کوین را فراموش کنید و این سه آلتکوین را تحت نظر بگیرید

ارز دیجیتال برتر بازار رمزارزها، بیتکوین، از اوایل ماه نوامبر در مسیر کاهش قیمتی گسترده قرار دارد و در حال حاضر در حدود 41900 دلار معامله میشود. اصلاحات قیمتی اخیر بازار باعث ایجاد ترس و کاهش احساسات در عمده سرمایه‌گذاران شده است.

با این حال، در این مقاله سعی داریم به معرفی و بررسی شرایط سه دارایی دیجیتال محبوب که احتمالا می‌توانند در ماه جاری از رشد قابل قبولی برخوردار شوند، بپردازیم و آن دارایی ها چیزی نیست جز رمزارز ترا / لونا Terra (LUNA)، پولیگان / متیک Polygon (MATIC) و همچنین چینلینک / لینک Chainlink (LINK).

1. ترا / لونا (Terra’s LUNA):

در ماه گذشته به بالاترین سطح خود یعنی 106 دلار رسید و از آن زمان تاکنون در حدود 35 درصد اصلاح قیمتی داشته است. با این حال، طی 2 روز گذشته یک بار دیگر مسیر خود را تغییر داده است و تا زمان انتشار این مقاله، LUNA با حدود 12 درصد افزایش، در حال حاضر با قیمت 70.5 دلار و ارزش بازاری در حدود 26 میلیارد دلار معامله می شود.

اگر نیم نگاهی نیز به رشد سریع استیبل کوین TerraUSD (UST) داشته باشیم، میتوان نتیجه گرفت که LUNA Terra هنوز جای رشد بسیاری دارد. استیبل کوین UST در حال حاضر در بین 20 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار قرار دارد. این به این دلیل است که استیبل کوین UST کاربردهای زیادی در سراسر حوزه DeFi پیدا کرده است و در پلتفرم هایی مانند Curve Finance، Avalanche، Fantom و غیره استفاده می شود.

نکته جالب دیگر در مورد این رمزارز این است که مکانیسم کاهش تورم در LUNA با UST مشترک است. بنابراین هر بار که کسی از استیبل کوین UST استفاده می کند، میزان مشخصی از کل موجودی LUNA می سوزد. به عبارت دیگر، هر چه UST بیشتر تولید شود، عرضه LUNA کمتر شده و این امر به طبع باعث افزایش قیمت آن می شود. با این تفاصیل، اصلاحات قیمتی اخیر را میتوان موقعیت خوبی برای سرمایه گذاری بر روی این رمزارز دانست.

2. پولیگان / متیک (MATIC) Polygon

اصولا پولیگان Polygon (L2 Ethereum)، منفعت زیادی از هزینه های بالا گاز (GAS) در شبکه اتریوم میبرد و به نظر می آید در آینده نیز همین مزیت باعث افزایش ارزش این رمزارز میشود. این رمزارز در ماه گذشته با رسیدن به بالاترین سقف قیمتی خود (2.92 دلار)، یکی از بهترین عملکردها در بازار رمزارزها در ماه دسامبر را داشت.

از اواخر ماه دسامبر 2021 تا کنون، MATIC یک اصلاح قیمتی حدودا 35 درصدی را تجربه کرده و در حال حاضر در محدوده 2.11 دلار قرار دارد. شبکه پولیگان با طراحی و اجرای فناوری قوی zk-Rollups، به سرعت در مسیر توسعه گسترده ای قرار دارد و با این بروزرسانی های اخیر، پل های 0xPolygon نیز شاهد 500 میلیون دلار جریان ورودی در هفته آخر دسامبر بوده اند که مبلغ قابل توجهی است.

برای درک بهتر این جریانهای ورودی کافیست به عملیاتی شدن نزدیک به 2 میلیون قرارداد هوشمند در شبکه Polygon طی 1 هفته آخر ماه دسامبر سال گذشته اشاره کرد. حال اگر این عدد را با تعداد قراردادهای مشابه بر روی شبکه اتریوم (105 هزار قرارداد) مقایسه کنیم براحتی میتوان میزان استقبال از این شبکه و پتانسیل رشد این شبکه را درک نمود. این نشان می دهد که Polygon در حال تبدیل شدن به یک اولویت برای علاقه مندان به بلاک چین است. با این تفاصیل، اصلا دور از انتظار نخواهد بود اگر قیمت این رمزارز تا 10 دلار نیز برسد و در سال جاری یا فقط در چند ماه آینده وارد لیست ده رمزارز برتر بازار شود.

3. چین لینک (LINK) Chainlink: 

علیرغم فشار نزولی اخیر بازار رمزارزها، LINK روند صعودی داشته است و تا زمان انتشار این مقاله با حدود 60 درصد افزایش در قیمت 27.24 دلار معامله می شود. بر مبنای اخبار مثبت فاندامنتالی اخیر در مورد شبکه چین لینک، احتمال میرود حجم استقبال از این رمزارز در سال جاری افزایش زیادی داشته باشد. در سال گذشته، شبکه چین لینک به عدد 75 میلیارد دلاری در مجموع ارزش تضمین شده شبکه (TVS) دست یافت که آن را به دومین شبکه غیرمتمرکز بزرگ در سراسر اکوسیستم DeFi تبدیل کرد.

نکته مثبت دیگر که چشم انداز افزایش ارزش این رمزارز در سال جاری را بسیار روشن میکند این است که بیش از 1000 پروژه در حال حاضر بخشی از اکوسیستم چین لینک هستند که بیش از نیمی از آنها تا پایان سال 2021 بطور کامل در این شبکه ادقام شده اند. بر همین اساس انتظار میرود میزان استقبال از این رمزارز در طی سال جاری با افزایش قابل توجهی روبرو شود و به طبع ارزش آن نیز رشد زیادی را تجربه کند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان