سوالات متداول

سوالات متداول

سوالی در ذهن دارید؟

پاسخ آن به احتمال زیاد در این صفحه پیدا خواهد شد
سوالات پایه‌ای:

هدف اصلی ما در این مجموعه این است که به تریدرهای فارکس و دیگر بازارهای مالی، کمک کنیم که به خودشان کمک کنند. یعنی فضایی را به وجود بیاوریم که در آن، معامله گرها روز به روز به اطلاعات خود افزوده و از رسیدن به درک درست و شناخت بازار نهایت استفاده را ببرند.

البته برای رسیدن به این هدف، خدمات جامع و بسیار مفیدی فراهم شده است. خدماتی مانند:

«دوره جامع آموزش تحلیل و سرمایه گذاری در بازارهای مالی».

مجموعه ابزار کارآمد برای محاسبه اندازه معامله، درصد سود و ضرر و … .

و البته ارائه مقالات مهم و تاثیرگذار، تحلیل بازار، استراتژی های معاملاتی و بسیاری خدمات دیگر.

اگر شما برای شروع کار در بازار فارکس علاقه و اشتیاق دارید، پیشنهاد من این است که کارتان را از «دوره آموزش جامع سرمایه گذاری در بازارهای مالی» شروع کنید. یعنی دوره انحصاری فارسی کپیتال، که به منظور آموزش کامل فعالیت در بازار تبادلات ارز و سهام فراهم شده.

در وبسایت فارسی کپیتال خدمات فراوانی ارائه می‌شود تا درصد موفقیت اعضا به حداکثر خود برسد. ولی شرط اول برای بهره بردن از تمام این اطلاعات، این است که شما کار را کاملا درک کنید و تحلیل کردن را به خوبی یاد گرفته باشید.

 پس اولین قدم برای شما که به فارکس علاقه مند شدید، این است که اول دوره آموزش تحلیل بازار را بگذرانید و کار را به خوبی یاد بگیرید.

در فصل اول این دوره، کارمان را با یادگیری مطالب ابتدایی و عمومی شروع می‌کنیم و حسابی با بازار آشنا می‌شویم. بعد از آن هم که حرکت می‌کنیم به سمت یادگیری روش های مختلف تحلیل، تا زمانی که از این دوره فارغ‌التحصیل شوید و به عنوان یک حرفه‌ای کارتان را ادامه دهید.

تمام این پروسه هم در غالب کلاس‌های آنلاین و ویدئو های ضبط شده ارائه می‌شود، تا مطمئن شویم هیچ کس چیزی را از دست نداده و همه تمام مطالب رو به خوبی یاد می‌گیرید.

پس وظیفه اصلی شما به عنوان یک تازه کار فقط آموزش، تمرین و یادگیری اصولی کار در این بازار است. حال برای اینکه این آموزش به بهترین شکل جلو رفته و مطالب در بازار به راحتی قابل استفاده باشند، خدمات دیگری هم فراهم شده که کار شما را خیلی راحت می‌کند.

مزیتهایی که همگی زیر چتر آموزش صحیح و اصولی قرار گرفته و درصد موفقیت را به شکل چشم گیری افزایش می‌دهند.

برای مشاهده تمامی مزیتها و خدمات ارائه شده در دوره آموزشی، اینجا کلیک کنید.

فکر می‌کنم سایت به شکلی طراحی شده که از هر جایی یک گزینه «عضویت» دیده می‌شود. کافیست روی همان کلیک کرده و به راحتی عضو خانواده فارسی کپیتال شوید.

روند ثبت نام هم که تقریبا مثل هر جای دیگری است و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود، بدون هیچ هزینه‌ای.

آنقدر هم کاره ساده‌ای هست که توضیح آن فقط اتلاف وقت شماست.

کافیست در قسمت بالا سمت چپ تصویر روی کلمه «عضویت»، یا اصلا همینجا روی متن «عضویت» یا هرجای دیگر وبسایت که نوشته «عضویت» کلیک کنید و در کوتاهترین زمان ثبت نام را انجام دهید.

فکر می‌کنم آنقدر نوشتم «عضویت» که با چشم بسته هم روی صفحه کلیک کنید وارد صفحه ثبت نام خواهید شد.

البته که هست،

ولی نه برای تمام خدمات.

از یک طرف واقعا مایه خوشحالی و مسرت هست که می‌توانیم میزبان شما باشیم و خدمات مختلف رو به صورت رایگان ارائه دهیم. از طرفی دیگر، ارائه تمامی خدمات و اطمینان از کیفیت ارائه به صورت عمومی کاری بسیار دشوار است. مازاد بر نکات مطرح شده، این امکان نیز برای ما فراهم میشه تا بیشتر با شما آشنا شده و بتوانیم به نحوی شایسته پذیرای شما در خانواده بزرگ فارسی کپیتال باشیم.

البته، ضرورت عضویت در فارسی کپیتال بستگی به مقدار استفاده شما از اطلاعات نیز دارد. اگر می‌خواهید فقط از بازه زمانی فعال در بازار، سرتیتر مقالات تاثیرگذار و ابزار محاسبه استفاده کنید، نیازی به ثبت نام نیست.

ولی اگر می‌خواهید به عمق داستان بروید و از تمام مزایا استفاده کنید. یعنی:

 از مقالات جدید انگیزشی، آموزشی و تحلیلی به صورت کامل استفاده کنید و از محصولات جدید، شرایط ویژه و رویدادهای فارسی کپیتال به موقع باخبر شوید.

 به دوره آموزش دسترسی داشته باشید، انواع ویدئوهای کار در فارکس، روش های تحلیل و استراتژی های معاملاتی را مشاهده کرده و از تمام مزایا به طور کامل استفاده کنید،

قطعا نیاز هست که ۳۰ ثانیه بیشتر زمان گذاشته و ثبت نام کنید.

البته این تمام ماجرا نیست. مزیت های بسیار جذاب دیگری هم فراهم شده، که بهتر است خودتان یک به یک ببینید و استفاده کنید. (تست های روان شناسی، شخصیت شناسی، مشاوره و …)

پس از همین نقطه ثبت نام کرده و کار رو شروع کنید.

سوالات عمومی معاملات:

بازار تبادلات ارز یا به طور خلاصه فارکس، بازار جهانی خرید و فروش ارز کشورهای مختلف است.

این مارکت بزرگترین و پر حجم ترین بازار مالی در دنیاست. در هر معامله فارکس همیشه ۲ ارز وجود دارد (ارزی که خریداری می‌کنید و ارزی که به جای آن پرداخت می‌کنید)، به همین دلیل به هر تبادل ارزی یک «جفت ارز» میگویند.

مثل AUD/USD، که به معنای تبادل دلار استرالیا در برابر دلار آمریکاست.

یا EUR/JPY که نشان دهنده تبادل یورو با ین ژاپن است

یک جفت ارز روشی برای نمایش تبادل ۲ ارز و قیمت آنها به نسبت یکدیگر است. هر جفت ارز به طور مرسوم به شکل یک خط مورب نمایش داده می‌شود که در هر طرف آن، سمبل یک ارز (نام کوچک شده هر ارز) نوشته شده است. به سمبلی که در سمت چپ خط مورب نوشته شده «ارز پایه» و به نماد پولی که در سمت راست خط مورب نوشته می‌شود، عرض ثانویه یا کوت کارنسی میگویند.

به عنوان مثال، در جفت ارز EUR/USD، یورو که در سمت چپ نوشته شده ارز پایه بوده و دلار آمریکا که در سمت راست نوشته شده ارز ثانویه یا کوت کارنسی است و در برابر یورو معامله میشود.

محبوب ترین و پر معامله ترین جفت ارزهای دنیا را جفت ارزهای میجر یا اصلی می‌نامند.

در این جفت ارزها همیشه یک طرف معامله دلار آمریکا بوده و طرف دیگر آن، یکی از ارزهای اصلی دیگر است.

ارزهای اصلی دنیا عبارت هستند از:

یورو(EUR)                      دلار آمریکا(USD)

پوند بریتانیا(GBP)           دلار کانادا(CAD)

فرانک سوئیس(CHF)        دلار استرالیا(AUD)

ین ژاپن(JPY)                 دلار نیوزلند(NZD)

به عبارتی، به جفت ارزهایی که یک طرف آنها دلار آمریکا و طرف دیگرشان یکی از ۷ ارز اصلی دیگر است، جفت ارز میجر یا اصلی میگویند.

به جفت ارزهایی که از ترکیب ۸ ارز اصلی هستند ولی دلار آمریکا در آنها معامله نمی‌شود، یک جفت ارز ماینر یا اصطلاحا کراس میگویند. به عبارتی هر جفت ارزی که از ترکیب یورو، پوند، دلار استرالیا، دلار نیوزلند، دلار کانادا، فرانک سوئیس و ین ژاپن تشکیل می‌شود را یک جفت ارز ماینر می‌نامند.

به عنوان مثال EUR/GBP که نشان دهنده تبادل یورو و پوند انگلیس است.

یا CHF/JPY که نماد تبادل فرانک سوییس و ین ژاپن است.

فعالترین و پرحجم ترین معاملات جفت ارزهای کراس، مربوط به معاملات یورو، ین ژاپن و پوند انگلیس می‌باشد.

یک پیپ (percentage in points)، اصطلاحی است که در بازار فارکس استفاده میشود تا حداقل تغییر در نرخ تبدیل یک ارز به نسبت ارز دیگر را نشان دهد.

به عبارتی حداقل تغییر قیمت در بازار فارکس، عدد پنجم نرخ تبدیل بوده و به آن یک پیپ میگویند.

به عنوان مثال اگر نرخ تبدیل تبادل EUR/USD،

۱/۲۵۱۰ باشد (یعنی به ازای خرید هر یک یورو باید ۱/۲۵۱۰ دلار بپردازید). بعد این نرخ تبدیل افزایش یافته و تبدیل به ۱/۲۵۱۱ شود، اصطلاحا میگویند قیمت یک پیپ افزایش داشته است.

برای یادگیری کامل مفهوم پیپ، اینجا کلیک کرده و ویدئو ششم را تماشا کنید.

لات واحد اندازه گیری مقدار ارزی است که شما قصد خرید یا فروش آن را دارید.

در فارکس ارزها به میزان خاص و مشخصی معامله میشوند و واحد اندازه گیری آن «لات»(LOT) است.

یعنی مثل تخم مرغ که دانه ای معامله نمی‌شود و واحد خرید و فروش آن «شانه» است. ارزها نیز در حجم های مشخصی معامله میشوند که واحد اندازه گیری آن «لات» نام دارد.

هر لات استاندارد در معاملات فارکس، ۱۰۰ هزار واحد از پولی است که معامله می‌کنید.

به عبارتی وقتی کسی میگوید یک لات دلار خریداری کرده، به این معنی است که او ۱۰۰ هزار دلار خریداری کرده است.

البته واحد های کوچک‌تری برای انجام معامله وجود دارد که به آنها مینی لات (یک دهم لات = ۱۰ هزار واحد)، میکرو لات(یک صدم لات = هزار واحد) و نانو لات(یک هزارم لات = ۱۰۰ واحد) میگویند.

به این ترتیب وقتی شخصی میگوید ۲ مینی لات، ۵ میکرو لات یا ۷ نانو لات دلار معامله کرده است، به این معنی است که او به ترتیب ۲۰ هزار(۲× ۱۰ هزار)،

۵ هزار (۵ × ۱هزار) و یا ۷۰۰ (۷ × ۱۰۰) دلار معامله کرده است.

برای درک کامل مبحث لات و یادگیری آن، اینجا کلیک کرده و ویدئو پنجم را تماشا کنید.

قیمتی که در ازای فروش ارز مورد نظر به شما پرداخت می‌شود را عدد بید می‌نامند.

نرخ تبدیل هر جفت ارز در بازار با ۲ عدد نمایش داده می‌شود به نام های بید و اسک.

بید عددی است که وقتی ارزی را می‌فروشید، کارگذار در ازای آن به شما پرداخت می‌کند. (این عدد همیشه از عدد اسک کوچکتر است)

به عنوان مثال، تصور کنید یورو در برابر دلار خریده و حال می‌خواهید آن ارز را فروخته و معامله خود را ببندید. قیمت بید عدد ۱.۲۵۲۴ را نشان داده و عدد اسک هم ۱.۲۵۲۶ است.

این یعنی اگر بخواهید ارز خریداری شده را بفروشید، کارگذار هر یورو را به ارزش عدد بید، یعنی ۱.۲۵۲۴ از شما خریداری می‌کند.

قیمتی که در ازای خرید ارز مورد نظر باید بپردازید را عدد اسک می‌نامند.

این عدد همیشه از عدد بید بزرگتر بوده و نشان دهنده قیمتی است که در ازای خرید ارز مورد نظر باید بپردازید.

به عنوان مثال اگر بخواهید یورو در برابر دلار خریداری کنید و عدد بید ۱/۲۵۲۴ را نشان دهد و عدد اسک هم ۱/۲۵۲۶. به این معنی است که به ازای خرید هر یک یورو، باید بر مبنای عدد اسک، ۱/۲۵۲۶ دلار بپردازید.

به طور کلی اعداد بید و اسک نشان دهنده قیمت خرید و فروش هر ارز هستند.

بید قیمتی است که در ازای فروش ارز دریافت می‌کنید.

اسک قیمتی است که در ازای خرید ارز می‌پردازید.

به تفاوت بین عدد اسک و بید در هر معامله اسپرد میگویند، که به نوعی سود کارگذار در ازای انجام معامله است.

به عنوان مثال وقتی در تبادل یورو به دلار، عدد بید ۱/۲۵۲۴ و عدد اسک ۱/۲۵۲۶ است، یعنی کارگذار در آن لحظه هر یورو را به قیمت ۱/۲۵۲۴ خریده و به قیمت ۱/۲۵۲۶ می‌فروشد. تفاوت این ۲ قیمت که در این مثال می‌شود ۰/۰۰۰۲ (۲ پیپ)، سود کارگذار از این معامله بوده و اسپرد نام دارد. (دقیقا مانند صرافی ها)

معمولا هرچه معاملات یک جفت ارز کمتر و سبک تر باشد، فاصله عدد بید و اسک نیز بیشتر است.

برای یادگیری کامل مفاهیم بید، اسک و اسپرد، اینجا کلیک کرده و ویدئو چهارم را تماشا کنید.

اسلیپیج وقتی اتفاق می‌افتد که شما می‌خواهید با قیمت مشخصی ارزی را خریده یا بفروشید. ولی به دلیل حجم زیاد معاملات و بالا بودن نوسانات، معامله شما با قیمت کاملا متفاوتی باز می‌شود.

زمانی که شما یک سفارش معامله در لحظه (Market order) باز می‌کنید. از کارگذار می‌خواهید که ارز مورد نظر را برای شما خریده یا بفروشد. ولی کارگذار اصلا تضمین نمی‌دهد که حتما با قیمت مد نظر شما معامله را باز کند. او فقط تضمین می‌دهد که معامله شما را با بهترین قیمت موجود انجام دهد.

با این توصیف در زمانی که بازار خیلی شلوغ بوده و قیمتها با سرعت زیادی درحال جابه‌جایی هستند، ممکن است از زمانی که شما معامله را ثبت می‌کنید تا زمانی که کارگذار آن را انجام دهد، قیمتها جابه‌جا شده، معامله شما با قیمت متفاوتی باز شده و اسلیپیج اتفاق بیفتد.

می‌توان گفت اسلیپیج، تفاوت بین قیمتی است که انتظار دارید معامله باز شود و قیمتی که معامله واقعا در آن باز می‌شود.

وقتی که این تفاوت قیمت به نفع معامله شما باشد و سود شما را افزایش دهد، به آن اسلیپیج مثبت (positive slippage) میگویند.

وقتی هم که این تفاوت قیمت، خلاف جهت مورد نظر شما اتفاق افتاده و ضرر را افزایش دهد(یا از سود کم کند) به آن اسلیپیج منفی (negative slippage) میگویند.

تریدرها معمولا در  زمان های پر نوسان بازار، مانند وقتی که اخبار اقتصادی مهم منتشر میشوند، بیشتر اسلیپیج منفی را تجربه می‌کنند.

به همین دلیل آشنایی با «معاملات بر اساس اخبار» و تحلیل اخبار تاثیر گذار اهمیت زیادی داشته و در بخش آموزش تحلیل فاندامنتال کاملا با آن آشنا خواهید شد.

به معاملاتی که در آن، ارز دوم (ثانویه) را فروخته و در ازای آن ارز پایه معامله را خریداری می‌کنند، اصطلاحاً پوزیشن لانگ میگویند.

به عنوان مثال وقتی کسی میگوید جفت ارز EUR/USD را لانگ کرده، به این معنی است که ارز پایه، یعنی یورو را خریداری کرده و به جای آن ارز دوم، یعنی دلار آمریکا را فروخته است.​

به معاملاتی که در آن، ارز دوم (ثانویه) را خریداری کرده و در ازای آن ارز پایه معامله را می‌فروشید، اصطلاحاً پوزیشن شرت میگویند.

به عنوان مثال وقتی کسی میگوید جفت ارز EUR/USD را شرت کرده، به این معنی است که ارز پایه، یعنی یورو را فروخته و به جای آن ارز دوم، یعنی دلار آمریکا را خریداری کرده است.

کلمه بولیش در بازار به این معنی است که دید معامله گر به ارزش یک ارز مثبت بوده و باور دارد قیمت آن افزایش خواهد داشت.

به عنوان مثال وقتی شما روی ین ژاپن بولیش می‌شوید به این معنی است که باور دارید ین ژاپن قوی شده و ارزشش بالا خواهد رفت.

یا وقتی میگویند جفت ارز EUR/AUD یعنی تبادل یورو و دلار استرالیا بولیش است، به این معنی است که خریداران در این بازار قدرت بیشتری داشته و بر بازار سوار شده‌اند.

به همین دلیل تعداد پوزیشن های لانگ(خرید ارز پایه) افزایش یافته و قیمت در حال سعود است.

در بازار اصطلاحا به خریداران گاو(bull) گفته می‌شود. به همین دلیل وقتی تعداد خریداران بیشتر بوده و قیمت سعودی می‌شود، اصطلاحاً میگویند بازار بولیش (گاوی) شده است

کلمه بیریش در بازار به این معنی است که دید معامله گر به ارزش یک ارز منفی بوده و باور دارد قیمت آن کاهش خواهد داشت.

به عنوان مثال وقتی شما روی پوند انگلیس بیریش می‌شوید به این معنی است که باور دارید پوند انگلیس ضعیف شده و ارزشش پایین خواهد رفت.

یا وقتی میگویند جفت ارز EUR/GBP یعنی تبادل یورو و پوند انگلیس بیریش است، به این معنی است که فروشندگان در این بازار قدرت بیشتری داشته و بر بازار سوار شده‌اند.

به همین دلیل تعداد پوزیشن های شرت(فروش ارز پایه) افزایش یافته و قیمت در حال نزول است.

در بازار اصطلاحا به فروشندگان خرس(bear) گفته می‌شود. به همین دلیل وقتی تعداد فروشندگان بیشتر بوده و قیمت نزولی می‌شود، اصطلاحاً میگویند بازار بیریش (خرسی) شده است.

لوریج به معنای داشتن این توانایی است که با سرمایه اولیه کمی وارد بازار شده و کنترل حجم پول بسیار بزرگ تری را در دست بگیرید.

لوریج به تریدرها این امکان را می‌دهد که اندازه معاملات خود را به شکل چشمگیری افزایش دهند و سود احتمالی خود از معامله (و البته ضرر احتمالی) را به شدت بالا ببرند. تریدرها با این توانایی می‌توانند اندازه معامله و سود خود رو تا ۵۰۰ برابر افزایش بدهند و این کار بدون استفاده از لوریج ممکن نیست.

به عنوان مثال وقتی یک تریدر با هزار دلار وارد بازار می‌شود و از کارگذار لوریج ۱ به ۱۰۰ (۱:۱۰۰) می‌گیرد، می‌توانند به اندازه ۱۰۰ برابر پول خود، یعنی ۱۰۰ هزار دلار معامله کند. یا به عبارتی برای باز کردن هر معامله، فقط به ۱٪ از ارزش آن معامله نیاز دارد.

توجه کنید که داشتن درک درست از لوریج و یادگیری استفاده مطمئن از آن، اهمیت زیادی داشته و بسیار حیاتی است. بنابراین حتما اینجا کلیک کرده، و ویدئو پنجم را تماشا کرده و قبل از ورود به بازار، این مطلب را به خوبی یاد بگیرید

قبل از اینکه بخواهید معامله‌ای باز کنید، نیاز است که ابتدا مقدار پول مورد نیاز رو در حساب معاملاتی داشته باشید.

به مقدار پولی که برای باز کردن هر معامله نیاز دارید مارجین یا وجه تضمین میگویند که اندازه آن، بر اساس میزان لوریج شما درصد بندی می‌شود.

به عنوان مثال اگر شما از لوریج استفاده نکنید، یعنی باید ارزش معامله را به طور کامل پرداخت کنید. پس مارجین یا وجه تضمین شما برای باز کردن معامله، به اندازه ۱۰۰٪  از ارزش معامله خواهد بود.

بنابراین به عنوان مثال، اگر بخواهید ۱۰۰ هزار یورو خریداری کنید، باید هزینه آن را به طور کامل(۱۰۰٪) پرداخت کنید.

ولی اگر لوریج شما ۱ به ۱۰۰ (۱:۱۰۰) باشد. به این معنی که شما ۱۰۰ برابر پول اولیه خود، اعتبار برای انجام معامله دارید. برای هر معامله، کافیست به اندازه ۱ درصد از ارزش کل معامله، پول در حساب داشته باشید.

 پس مارجین یا وجه تضمین شما برای باز کردن معامله با لوریج ۱ به ۱۰۰، به اندازه ۱٪ از ارزش معامله خواهد بود.

به این شکل، برای خرید ۱۰۰ هزار یورو، تنها کافیست هزینه ۱۰۰۰ یورو(۱٪) را در حساب داشته باشید.

رول اوور، سوآپ یا شارژ شبانه، بهره‌ای است که به ازای باز نگه داشتن معامله بیشتر از یک شبانه روز، به تریدر پرداخت یا از حساب او کسر می‌شود.

در فارکس شما همیشه ۲ ارز را با یکدیگر معامله میکنید. یک ارز را می‌فروشید و به ازای آن، ارز دیگر را می‌خرید.

شارژ شبانه را میتوان اینگونه معنی کرد که وقتی معامله خود را بیشتر از یک شبانه روز باز میگذارید،  یعنی ارزی که فروخته‌ اید را تحویل نمیدهید و ارزی که خریده‌ اید را هم تحویل نمی‌گیرید.

طبیعتاً در چنین حالتی، باید به ازای پولی که فروخته‌ و تحویل نداده‌ اید، بهره پرداخت کنید. و به ازای ارزی که خریده‌ و تحویل نگرفته اید هم بهره دریافت کنید.

تفاوت این ۲ بهره اگر مثبت باشد به حساب شما اضافه شده و اگر منفی باشد (یعنی بهره‌ای که باید پرداخت کنید بیشتر از میزان بهره‌ای است که دریافت میکنید) از حساب شما کسر میشود.

از آنجایی که در فارکس شما همیشه در حال قرض گرفتن پول برای خرید پول دیگری هستید، همیشه روی معاملات طولانی، بهره پول ها محاسبه شده و به عنوان شارژ شبانه بر حساب شما اعمال میشود.

تغییر قیمت ارزها به شدت تحت تاثیر چندین فاکتور اقتصادی و سیاسی است. فاکتورهایی مانند میزان رشد اقتصادی، نرخ بهره، تورم، بیکاری و ثبات سیاسی کشور.

اصلیترین این فاکتورها و چگونگی تاثیر گذاری آن، به طور کامل در دوره آموزشی مطرح شده و در قسمت تحلیل فاندامنتال با آن به خوبی آشنا خواهید شد.

ولی نکته مهم این است که در نهایت، این میزان عرضه و تقاضا برای هر ارز است که باعث بالا یا پایین رفتن ارزش آن می‌شود.

اخبار و فاکتورهای اقتصادی مستقیما بر قیمت تاثیر نمی‌گذارند. آنها بر تصمیمات اکثریت معامله گرها و ارگانها تاثیر گذاشته، و در نهایت میزان خرید و فروشی که آن افراد انجام می‌دهند موجب تغییر قیمت یک ارز می‌شود.

به این معنی که اگر یک خبر مهم منتشر شود ولی هیچ کس به آن اهمیت ندهد، هیچ کس هم بر مبنای آن معامله نخواهد کرد و عملا آن خبر تاثیری نخواهد گذاشت.

در کنار این موضوع، خیلی وقتها دولتها نیز برای کنترل ارزش پول کشور خود، به صورت مستقیم وارد عمل شده و قیمت یک ارز را جابه‌جا می‌کنند.

یکی از روش‌های دولتها برای کنترل ارزش پول، این است که خود حجم زیادی از پول کشور را خریداری می‌کنند تا میزان تقاضا را بالا برده و باعث افزایش ارزش پول کشور شوند.

یا اینکه خودشان حجم زیادی از پول کشور را به فروش می‌گذارند تا میزان عرضه پول افزایش یافته و قیمت آن کاهش یابد.

به این کار دولتها اصطلاحا (central bank intervention) یا «مداخله بانک مرکزی» نیز میگویند.

نوسانات قیمت، میزانی برای اندازه گیری مقداری است که انتظار میرود ارزش یک ارز در یک بازه زمانی مشخص جابه‌جا شود.

دانستن این موضوع و بررسی نوسان بازار، به شما کمک می‌کند تا مقداری که انتظار میرود قیمت جابه‌جا شود را پیدا کرده و بر اساس آن، اندازه سود و ضرر احتمالی خود را به خوبی مدیریت کنید.

آگاهی بر نوسانات بازار کمک می‌کند تا موقعیت های جدید معاملاتی پیدا کرده و در کنار آن، حد ضرر خود را هوشمندانه تر تنظیم کنید.​

پاسخ سوال خود را در این صفحه پیدا نکردید؟

0 +

تعداد جلسات خصوصی رزرو شده

0 +

تعداد مشترکین سرویس سیگنال

0 +

تعداد دانشجویان دوره جامع

0 +

تعداد دانشجویان دوره پیشرفته

0 +

تعداد دانشجویان دوره مقدماتی

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان